Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Lublinianie bez straty seta z GKS Katowice

PL: Lublinianie bez straty seta z GKS Katowice

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin w meczu z GKS Katowice byli stawiani w roli faworyta, chcieli też się przełamać po dwóch ostatnich porażkach. Przed własną publicznością lublinianie nie oddali podopiecznym Grzegorza Słabego nawet seta. Katowiczanom nie można było jednak odmówić w tym meczu woli walki. Najlepszym graczem meczu został Damian Schulz. Bogdanka zapewniła sobie udział w Pucharze Polski.

NA OTWARCIE LEPSZA BOGDANKA

Początek meczu był wyrównany. Lublinianie po bloku Marcina Komendy mieli dwa oczka zapasu (6:4), ale błędy gospodarzy i as serwisowy Lukasa Vasiny dały po chwili prowadzenie gościom. Dobra gra w ataku Marcina Walińskiego i Jakuba Jarosza pozwoliła katowiczanom przeważać 10:8, ale nie na długo.  Blok pozwolił lublinianom wyrównać i przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, dopiero blok Komendy i atak Tobiasa Branda dał wynik 16:14 dla Bogdanki.  W ataku skuteczni byli Brand i Ferreira, do tego swoje dołożył też Damian Schulz i wkrótce gospodarze prowadzili już 20:17. Gospodarze wydawali się zmierzać wygraną, asa serwisowego dołożył Maciej Krysiak, ale rywale nie rezygnowali.  W bloku punktował Usowicz, a lublinianie oddawali punkty po błędach (23;22).  Ostatecznie jednak zepsuta zagrywka Jakuba Jarosza dała zwycięstwo gospodarzom.

BŁĘDY KATOWICZAN I 2:0 DLA RYWALA

Początek drugiej partii był wyrównany, po ataku Damiana Hudzika było 4:4. Przy zagrywce Sebastiana Adamczyka katowiczanie mieli dwa oczka zapasu (7:5). Szybko go jednak roztrwonili własnymi błędami (7:7). LUK za sprawą dobrej zagrywki Hudzika oraz pracy przy siatce Marcina Kani zbudował sobie przewagę (11:8). Marcin Waliński i Jakub Jarosz udanymi atakami szybko jednak doprowadzili do stanu 11:11. Atak Kvalena dał katowiczanom prowadzenie 15:13. Walka jednak dalej trwała w najlepsze, przyjezdni nie utrzymali przewagi, po ich błędach było 16:16. Podopieczni Grzegorza Słabego oddawali sporo darmowych punktów i w konsekwencji przegrywali 17:19. Po atakach Schulza i Branda Bogdanka miała piłki setowe (24:21). Seta zakończyła zepsuta zagrywka Lukasa Vasiny.

SET WALKI DLA GOSPODARZY

Po ataku Damiana Schulza było 4:2 dla lublinian w trzecim secie. Na 7:7 wyrównał Jakub Jarosz, a w kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. Dopiero as serwisowy Komendy dał Bogdance prowadzenie 12:10, ale trzy kolejne akcje wygrali rywale (13:12).  Oba zespoły cały czas były w kontakcie punktowym. Po stronie katowickiej w ataku szalał Vasina (15:14). Ataki Schulza i Wachnika oraz as serwisowy tego pierwszego dały Bogdance trzy oczka zapasu (19:16).  Gospodarze zmierzali po końcowe zwycięstwo, blok Branda dał im już wynik 23:19. Rywale zbliżyli się na 21:23, ale atak Schulza dał Bogdance piłki meczowe (24:21). Blokiem popisał się jeszcze Adamczyk, ale zepsuty serwis Jarosza zakończył spotkanie.

MVP: Damian Schulz

Bogdanka LUK Lublin – GKS Katowice 3:0
(25:23, 25:22, 25:22)

Bogdanka: Komenda (4), Kania (5), Ferreira (9), Brand (11), Schulz (18), Hudzik (4), Hoss (libero) oraz Krysiak (1), Malinowski, Wachnik (2)
GKS: Waliński (11), Jarosz (15), Saitta, Vasina (10), Krulicki, Usowicz (6), Mariański (libero) oraz Mielczarek, Fenoszyn, Kvalen (2), Domagała, Adamczyk (8)