Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel zagra o złoto

PL: Jastrzębski Węgiel zagra o złoto

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi pokonali Vervę Warszawa Orlen Paliwa i przypieczętowali awans do finału PlusLigi. Po pięciosetowym zwycięstwie na własnym boisku w rewanżu w warszawskiej Arenie Ursynów podopieczni Andrei Gardiniego ograli stołeczny zespół 3:1.  Warszawianie tanio jednak skóry nie sprzedali, aż trzy z czterech partii rozstrzygnęła bowiem gra na przewagi.

Warszawianie szybko przejęli inicjatywę na boisku za sprawą dwóch akcji Andrzeja Wrony (3:1). Po stronie jastrzębian nie do zatrzymania był Mohamed Al Hachdadi, jednak dopiero gdy Tomasz Fornal zablokował Jana Króla przyjezdni doprowadzili do wyrównania (7:7). Seria bloków i błąd Bartosza Kwolka pozwoliły im natomiast zbudować przewagę (10:7). As serwisowy Igora Grobelnego oraz blok Wrony spowodowały, że chwilę później było już po 11. Od tego momentu między zespołami toczyła się walka punkt za punkt, ale po wykorzystanej przez Michała Superlaka kontrze ponownie prowadzenie objęli gospodarze (16:14). Szybko je roztrwonili i gdy Superlak uderzył w aut było po 17. Żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy. Ostatecznie o wyniku tej partii decydowała gra na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się siatkarze Vervy, gdy zatrzymany został Rafał Szymura, a Al Hachdadi zaatakował w aut (29:27).Drugiego seta otworzył mocny atak, a następnie as serwisowy Superlaka (2:0). Gospodarze nie utrzymali prowadzenia zbyt długo, po ich dwóch prostych błędach było już po 2. Trudna zagrywka Lukasa Kampy, w połączeniu z dobrą grą Szymury pozwoliła jastrzębianom zbudować niewielką przewagę (7:4). Powiększyły ją blok Fornala na Kwolku oraz wykorzystana przez Fornala piłka przechodząca (11:5). Przyjezdni utrzymywali dystans, jednak warszawianie nie zamierzali się poddać i przy zagrywce Grobelnego zdołali całkowicie odrobić straty (15:15). Wtedy między zespołami ponownie wywiązała się walka punkt za punkt, jednak gdy Piotr Nowakowski zatrzymał na środku Jurija Gladyra, a Fornal dotknął siatki, inicjatywa była już po stronie Vervy (20:18). Dystans powiększył blok Grobelnego i Wrony na Al Hachdadim (22:19). As serwisowy Jakuba Buckiego zmniejszył nieco różnicę, natomiast gdy bezpośrednio zagrywką zapunktował Fornal było już po 24. Ostatecznie ataki Yacine’a Louatiego oraz Fornala dały zwycięstwo jastrzębianom (29:27).

Początek trzeciej partii był najbardziej wyrównany (5:5). Dopiero dwa bloki z rzędu na Kwolku dały nieznaczne prowadzenie przyjezdnym (7:5). Gdy Louati efektownie zatrzymał Grobelnego dystans wzrósł (11:8). Chwilę później, po autowym ataku Superlaka oraz asie serwisowym Louatiego, przewaga wynosiła już pięć punktów (15:10). Warszawianie robili, co mogli, nie byli jednak w stanie zatrzymać zmienników – Buckiego oraz Louatiego – którzy odmienili obraz gry jastrzębian (20:14). W końcówce kilka dobrych akcji zanotował jeszcze Artur Szalpuk, który zastąpił Kwolka, jednak goście nie pozwolili już wyrwać sobie wygranej z rąk – ich triumf przypieczętował Bucki efektownym atakiem (25:20).

Na początku czwartego seta mocny atak Grobelnego i kontra wykorzystana przez Superlaka dały nieznaczne prowadzenie warszawianom (4:2). Blok Nowakowskiego i Grobelnego na Buckim, a także Nowakowskiego na Fornalu dodatkowo powiększyły dystans (9:5). Szybko częściowo zniwelował go Bucki swoją mocną zagrywką (8:9). Gdy duet Gladyr-Louati zatrzymał Superlaka było już po 12. Dwa uderzenia Buckiego dały przewagę jastrzębianom (16:14), ale już w kolejnych akcjach tym samym odpowiedział Grobelny i na tablicy wyników ponownie widniał remis (16:16). Przeciąganie liny trwało do samego końca, inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. O wyniku seta po raz kolejny decydowała gra na przewagi, a w niej ponownie lepsi okazali się jastrzębianie, gdy Bucki najpierw skutecznie zaatakował, a w kluczowym momencie posłał asa serwisowego (26:24).

MVP: Jakub Bucki

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 1:3
(29:27, 27:29, 20:25, 24:26)

stan rywalizacji: 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla
awans do finału: Jastrzębski Węgiel

Składy zespołów:
Verva: Kwolek (7), Król (2), Wrona (10), Nowakowski (4), Trinidad (1), Grobelny (19), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Superlak (19), Szalpuk (10)
Jastrzębski Węgiel: Wiśniewski (6), Al Hachdadi (7), Kampa, Fornal (17), Gladyr (12), Szymura (6), Popiwczak (libero) oraz Louati (8), Bucki (21), Tervaportti, Kosok

Zobacz również:
Wyniki play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę