Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel pierwszym finalistą

PL: Jastrzębski Węgiel pierwszym finalistą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel będzie walczył o obronę tytułu mistrza Polski. Podopieczni Andrei Gardiniego we wtorkowy wieczór postawili kropkę nad i, pokonując w półfinale PlusLigi po raz drugi PGE Skrę Bełchatów. Jastrzębianie, tak jak w pierwszym spotkaniu, wygrali z rywalami w trzech setach. Tym razem obyło się jednak bez partii rozgrywanych na przewagi i goście pewnie zameldowali się w finale.

Otwarcie spotkania grane było punkt za punkt. Dopiero przy zagrywkach Benjamina Toniuttiego sytuacja zaczęła się zmieniać. Jego as i dobra gra blokiem jastrzębian pozwoliła gościom odskoczyć na 13:9, o czas poprosił trener Kovac. W kolejnych akcjach bełchatowianie posyłali piłki w aut. Dopiero atak po bloku w aut Aleksandara Atanasijevicia pozwolił zrobić przejście (10:15). Wciąż to jastrzębianie dyktowali warunki na boisku, gdy asa dołożył Tomasz Fornal, ponownie interweniował bełchatowski szkoleniowiec (11:17). Pojedyncze zagrania gospodarzy na niewiele się zdały. Po dwóch celnych zagrywkach Łukasza Wiśniewskiego jastrzębianie prowadzili już 20:13. W kolejnych akcjach ze zmiennym szczęściem punktował Rafał Szymura. Podwójny blok na Atanasijeviciu dał serię piłek setowych, a autowa zagrywka Sawickiego zamknęła seta.Otwarcie drugiej odsłony również toczyło się punkt za punkt (5:5). Po kiwce Szymury goście wyszli na prowadzenie 8:5, szybko interweniował trener Skry. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Mateusz Bieniek. Z czasem nie brakowało walki i mocnych ataków, ale na prowadzeniu pozostawali jastrzębianie. Raz za razem punktował Tomasz Fornal, po jego zagraniu na pojedynczym bloku goście prowadzili 15:12. Bełchatowianie nie mieli zamiaru odpuszczać, gdy asa posłał Atanasijević Skra złapała kontakt punktowy (17:18). Kolejne akcje toczyły się po myśli przyjezdnych, którzy za sprawą punktowego bloku i kontrataku Szymury prowadzili 21:17. Dotknięcie siatki przez gości oraz autowy atak Gladyra skłoniły trenera jastrzębian do poproszenia o czas (20:21). W końcówce nie brakowało emocji, wynik był na styku. Mocny atak Jana Hadravy i zdecydowane zagranie po bloku w aut Fornala dały ostatnie punkty jastrzębianom.

Również na początku trzeciego seta początkowo wynik oscylował wokół remisu (6:6). Nie brakowało przedłużonych akcji. Ponownie przewagę zaczęli budować goście, tym razem korzystając z błędów rywali (7:10). Pierwszą przerwę w tej odsłonie trener Kovac wykorzystał po kontrataku po prostej Szymury (7:11). Serię przy zagrywkach Wiśniewskiego przerwał dopiero zagraniem na podwójnym bloku Bieniek (8:12). W kolejnych akcjach wciąż na siatce górowali rywale, przy stanie 8:14 o drugi czas poprosił szkoleniowiec Skry. Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, zdarzały się błędy w tym elemencie (11:17). Sytuację na siatce kontrolowali przyjezdni, którzy dzięki dobrej grze w obronie mogli wyprowadzać kontrataki. Po pojedynczym bloku Szymury na Atanasijeviciu było już 21:14 dla Jastrzębskiego Węgla. Goście grali konsekwentnie. Pojedyncze ataki Dicka Kooya na niewiele się zdały. Bełchatowianie obronili dwie piłki meczowe, ale ostatnie słowo należało do Stephena Boyer.

MVP: Tomasz Fornal

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(18:25, 22:25, 19:25)

Stan rywalizacji play-off: 0-2

Składy zespołów:
Skra: Kłos (7), Koo (12), Ebadipour (6), Atanasijević (13), Łomacz (1), Bieniek (8), Popiwczak (libero) oraz Sawicki i Schulz
Jastrzębski: Hadrava (10), Toniutt (1), Wiśniewski (5), Gladyr (4), Fornal (15), Szymura (13), Popiwczak (libero) oraz Boyer (2) i Tervaportti

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę