Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel bez problemów pokonał Barkom Każany Lwów

PL: Jastrzębski Węgiel bez problemów pokonał Barkom Każany Lwów

W Wieluniu Barkom Każany Lwów podejmował Jastrzębski Węgiel. Mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem mistrzów Polski, którzy w każdym z setów szybko narzucali swój rytm gry i budowali prowadzenie.

Od początku spotkania warunki dyktowali goście. Dobrze funkcjonował jastrzębski blok. Gdy swój atak skończył Ryan Sclater, interweniował trener Krastins (5:9). W dalszej fazie seta poderwać do walki gospodarzy starał się Luciano Palonsky. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Po asie Sclatera ponownie o czas poprosił trener Barkomu. W dalszej fazie seta ręki w ataku nie wstrzymywał Wasyl Tupczii. Swoje akcje kończył Tomasz Fornal. Po autowej zagrywce Szewczenko goście mieli kolejne piłki setowe. Kropkę nad i postawił potrójny blok na ukraińskim atakującym.

Pod pełną kontrolą jastrzębian

W drugiej odsłonie jastrzębianie poszli za ciosem. Seria przy zagrywkach Sclatera pozwoliła jastrzębianom odskoczyć na 9:4 i o czas poprosił trener Krastins. Serię jastrzębian przerwał dopiero atakiem po skosie Oleg Szewczenko (5:11). Wysoką skuteczność utrzymywali jastrzębianie, po kolejnym ataku Tomasza Fornala było już 15:8. W dalszej fazie seta zdarzały się błędy. Goście wciąż wywierali presję zagrywką (11:21). W końcówce skutecznie punktował Rafał Szymura. Ostatnie punkty dla jastrzębian padły po zepsutych zagrywkach gospodarzy.

Na początku trzeciego seta obie drużyny skuteczne akcje przeplatały błędami (5:6). Po serii przy zagrywkach M’Baye jastrzębianie odskoczyli na 10:6 i o czas poprosił trener Krastins. Tupczii zdecydowanym atakiem po prostej pozwolił zrobić przejście (7:12). Gra nie miała większego tempa. Jastrzębianie rządzili i dzielili na boisku. Ręki w ataku nie wstrzymywał Fornal. W drugiej części seta goście zaczęli popełniać błędy. Po ataku przez środek Norberta Hubera było 20:15 dla jastrzębian. Gdy zablokowany został Kowalow, ostatnią przerwę wykorzystał ukraiński szkoleniowiec (17:23). Moustapha M’Baye zagraniem przez środek dał serię piłek meczowych jastrzębianom. Drugą z nich wykorzystał Szymura.

MVP: Benjamin Toniutti

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(18:25, 15:25, 19:25)

Składy zespołów
Barkom Każany Lwów: Gueye (2), Kovalov (4), Palonsky (7), Shchurov (6), Tupchii (11), Petrovs, Kanaiev (libero) oraz Mazenko (1), Shevchenko (1), Holven, Dardzans (3), Kucher
Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Sclater (10), Fornal (15), M’Baye (8), Szymura (7), Huber (7), Popiwczak (libero) oraz Skruders (1), Patry (3), Jóźwik (1)