Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Dwa hity w 18. kolejce, w tym starcie lidera z wiceliderem tabeli

PL: Dwa hity w 18. kolejce, w tym starcie lidera z wiceliderem tabeli

Strona: 3

MKS Będzin – Indykopol AZS Olsztyn

Sobota, 19. 12, godz. 17:30
transmisja: Polsat Sport

W Sosnowcu po dwóch stronach siatki staną zespoły, które nie zdobyły w swoim ostatnim meczu ani jednego punktu do ligowej tabeli. Będzinianie 1:3 przegrali z Jastrzębskim Węglem. Co prawda walczyli, zwłaszcza w drugim i trzecim secie, ale nie byli w stanie na przestrzeni całego spotkania utrzymać swojej skuteczności w ofensywie. – Póki co wygląda to fajnie tylko na treningach, nie potrafimy w 100% przełożyć tego na mecz. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką dłuższą metę – podsumował przyjmujący i jeden z liderów MKS-u Rafał Sobański.

Rywale MKS-u, Indykpol AZS Olsztyn, nie powalczyli z PGE Skrą Bełchatów i nie wygrali na terenie rywala ani jednego seta, kulała ich ofensywa, a w najważniejszych momentach podopieczni Daniela Castellaniego zawiedli w prostych elementach jak wystawa z pola czy asekuracja. Być może olsztynianie muszą przypomnieć sobie starcie z MKS-em z połowy listopada. Wtedy nie dali oni szans przeciwnikom, wygrywając 3:0, a w trzecim secie wręcz miażdżąc MKS 25:7. Teraz o tak okazałe zwycięstwo będzie trudniej, ale jeśli akademicy zagrają na swoim solidnym poziomie, nie powinni mieć problemów z pokonaniem ostatniego zespołu w tabeli.

Typ redakcji: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3