Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Hit kolejki dla Jastrzębskiego Węgla

PL: Hit kolejki dla Jastrzębskiego Węgla

fot. PressFocus.pl

Na zakończenie czwartej kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmował Asseco Resovię Rzeszów. Mecz miał wyrównany przebieg, jednak ostatecznie ze zwycięstwa cieszą się jastrzębianie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Rafał Szymura. 

 

NERWÓWKA W KOŃCÓWCE

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale szybko takie ze skrzydeł Resovii dały remis (2:2). Goście z Podkarpacia dobrze grali blokiem (7:6), ale odpowiedzią na to był as serwisowy Rafała Szymury. Liderem przyjezdnych był Torey DeFalco, a gra toczyła się głównie na skrzydłach. Lepiej w ataku prezentowali się mistrzowie Polski, zwłaszcza Szymura (16:13). Jastrzębski Węgiel miał bezpieczną zaliczkę po kolejnej akcji na skrzydle Szymury (19:15), ale na tym etapie seta obie drużyny psuły sporo zagrywek (21:17). Stephen Boyer może nie imponował w ataku, ale za to dobrze radził sobie w polu zagrywki i dzięki temu goście zmniejszyli straty (21:23). W końcówce Resovia złapała jeszcze kontakt (23:24), ale tę część meczu skończył atak Szymury.

Od mocnego uderzenia jastrzębianie zaczęli drugą odsłonę, mocno zagrywał Jean Patry, a prosty błąd DeFalco sprawił, że Resovia musiała gonić wynik (4:8). Nie czekała na to zbyt długo. Udane zagrywki Jakuba Kochanowskiego pomogły zmniejszyć straty, a do remisu doprowadził Boyer (8:8). W odpowiedzi ręki w polu zagrywki nie wstrzymywał Tomasz Fornal i jego drużyna ponownie odskoczyła (15:12). Udanie na boisku zameldował się Klemen Cebulj (13:15), ale przewaga cały czas była po stronie podopiecznych Marcelo Mendeza, zwłaszcza kiedy serwisem zaskoczył Szymura (19:16). Ponownie za linią 9. metra bombardował DeFalco (19:20), a kolejny już remis dał Boyer. Szalę minimalnie na korzyść rzeszowian przechylił mocny serwis Kochanowski (22:21). Problemy w przyjęciu gospodarzy były widoczne i po kolejnej trudnej zagrywce, tym razem Boyer, Resovia miała piłkę setową, a całą odsłonę zakończył błąd dotknięcia siatki.

ZNÓW TA KOŃCÓWKA

Pierwsza część kolejnej partii była wyrównana, a szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę (7:6). Dwupunktową zaliczkę Resovii dał DeFalco (9:7), ale potem gra znów zaczęła toczyć się punkt za punkt. Nikt nie wstrzymywał ręki, ale nikt nie był w stanie przejąć inicjatywy (13:13). Dobrze pokazał się Tomasz Fornal, którego zagrania pozwoliły w kluczowym momencie odskoczyć (21:18). Znów jednak było nerwowo, bowiem szczęśliwym asem popisał się Kochanowski (23:24), ale spokojne uderzenie Jeana Patry’ego zakończyło tę część.

Chociaż to Asseco Resovia wygrała trzy pierwsze akcje, to szybko Benjamin Toniutti do spółki z Rafałem Szymurą wyrównali stan tej partii (5:5). Szymura nie zawodził ani w ataku, ani w zagrywce (10:7). Nieudane zagrania Boyer przeplatał widowiskowymi atakami (8:11). Jastrzębski Węgiel złapał dobry rytm (15:10), wykorzystywał potknięcia rywali (17:11). Kontrę skończył jeszcze Cebulj (16:20), ale końcówka należała do gospodarzy. Całe spotkanie udanym atakiem zakończył Rafał Szymura.

MVP: Rafał Szymura

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:23, 23:25, 25:23, 25:20)

Składy zespołów
Jastrzębski Węgiel: Toniutti (2), Patry (11), Gladyr (4), Fornal (19), M’Baye (4), Szymura (22), Popiwaczak (libero) oraz Skuders, Sclater (1), Jóźwik,
Asseco Resovia Rzeszów:
Kłos (5), Kochanowski (12), Boyer (21), Drzyzga, Louati (3), DeFalco (16), Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Rejno (1), Bucki (1), Cebulij (7)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved