Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Fantastyczne widowisko w Rzeszowie dla gospodarzy

PL: Fantastyczne widowisko w Rzeszowie dla gospodarzy

Bardzo ciekawe starcie stoczyły w Rzeszowie Asseco Resovia i Trefl Gdańsk. Obie drużyny do końca walczyły o zwycięstwo, czego wynikiem był tie-break. W nim od pierwszych chwil brylowali gospodarze, ale gdańszczanie odrobili straty, a gra ponownie mocno się wyrównała i emocji nie brakowało. Finalnie to ekipa gospodarzy schodziła z boiska z wygraną.

W premierowej odsłonie początkowo toczyła się walka punkt za punkt, dopiero udany blok pozwolił podopiecznym Alberto Giulianiego odskoczyć na 8:6. Kilka chwil później dobra gra w ofensywie Asseco Resovii zmusiła Michała Winiarskiego do wzięcia czasu, bowiem rywale przeważali już 15:11. Ataki Mariusza Wlazłego pozwoliły wprawdzie Treflowi Gdańsk zbliżyć się na 15:17, ale po asie serwisowym Drzyzgi różnica wynosiła jednak już pięć punktów (21:16). O drugi czas poprosił Michał Winiarski, ale nic to nie dało. Kiedy zablokowany został Pablo Crer, Trefl przegrywał 18:24. Gdańszczanie obronili dwa set-balle, ale na koniec Resovia wyprowadziła akcję ze środka i set dobiegł końca.

W drugiego seta lepiej weszli siatkarze Trefla, którzy po asie serwisowym Mariusza Wlazłego prowadzili 4:2. Rzeszowianie blokiem wyrównali na 6:6. Przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt i żadnej z ekip nie udało się odskoczyć nawet na dwa oczka. Dopiero dobra zagrywka Karola Butryna dała gospodarzom wynik 15:13, co zmusiło Michała Winiarskiego do poproszenia o czas. Trefl szybko odrobił straty (16:16), ale tylko na moment. Cebulj udaną kontrą ponownie wyprowadził Asseco Resovię na dwupunktowe prowadzenie (20:18). Treflowi w odrabianiu strat nie pomagały zepsute zagrywki, to samo jednak robiła także Asseco Resovia. Kolejny już w tym secie remis na tablicy świetlnej pojawił się przy stanie 22:22 po ataku Reicherta. Po raz kolejny doszło do gry na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się gdańszczanie po asie serwisowym Marcina Janusza.

Kiedy atak skończył Cebulj, Asseco Resovia w trzeciej części meczu przeważała 3:2. Wynik jednak oscylował wokół remisu. Dopiero blok na Reichercie dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie. Kilka chwil później dobra praca w polu zagrywki Fabiana Drzyzgi pozwoliła rzeszowianom powiększyć przewagę do czterech oczek. Trefl zdołał zbliżyć się na 11:10, ale kiedy bez bloku w aut uderzył Bartłomiej Lipiński, o czas przy stanie 18:15 dla rywali poprosił trener Winiarski. Po ataku Lipińskiego Trefl zbliżył się na jedno oczko, a czujne oko Michała Winiarskiego, który wyłapał błąd dotknięcia siatki u rywali, co potwierdził challenge i dało to remis 18:18. W końcówce „Gdańskie Lwy” podkręciło tempo, Bartłomiej Lipiński pracował i w ataku i w zagrywce (23:21). Do remisu 23:23 zagrywką doprowadził Butryn. Ostatecznie w końcówce lepsi okazali się rzeszowianie.

Trefl znakomicie wszedł w czwartą partię i po ataku Wlazłego miał już trzy punkty przewagi (4:1), a kiedy w antenkę uderzył Butryn, było już 8:4 dla gości. Trefl sukcesywnie budował przewagę i zmierzał ku tie-breakowi (12:7), nadal dobrze punktował Lipiński. Punktowy serwis Bartłomieja Mordyla dał już Treflowi wynik 17:11. Po stronie rzeszowskiej zadziałał jednak blok (14:17) i o przerwę musiał prosić Michał Winiarski. Bardzo dobrze grał jednak Rafał Buszek i Resovia nadal odrabiała straty (15:17). Kiedy jednak w boisko nie trafił Butryn, różnica wzrosła do czterech punktów. Blok na Cebulju i kontra wykorzystana przez Lipińskiego dały już wynik 22:16. Ostatecznie do końca seta Asseco Resovia zdobyła już tylko jeden punkt popełniając mnóstwo własnych błędów.

W tie-breaka lepiej weszła Asseco Resovia (3:0). W ustawieniu z Mariuszem Wlazłym na zagrywce Trefl zbliżył się na 4:5 i o przerwę zmuszony był poprosić trener Giuliani. Na 7:7 zagrywką wyrównał Bartłomiej Mordyl, a przy zmianie stron po bloku na Buszku było 8:7 dla Trefla. Wynik oscylował wokół remisu. Doszło do gry na przewagi, a po ataku Reicherta było 15:15. Ostatecznie mecz punktową zagrywką zakończył Rafał Buszek.

MVP: Timo Tammemma

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:2
(25:20, 29:31, 26:24, 17:25, 17:15)

Resovia: Drzyzga (6), Buszek (9), Jendryk (9), Cebulj (23), Butryn (18), Tammemaa (11), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Krulicki (2), Woicki i Hain
Trefl: Lipiński (25), Wlazły (22), Janusz (4), Reichert (14), Mordyl (8), Crer (4), Olenderek (libero) oraz Kozub, Pietruczuk, Sasak i Urbanowicz (1)