Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy drużyny wracają do gry

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin
niedziela, 8.11, godz. 14:45
transmisja: Polsat Sport
kolejka: 17

Do gry po przerwie koronawirusowej wracają siatkarze z Olsztyna. Na początek wydaje się czeka ich jedne z łatwiejszych zadań, bowiem podejmą ostatni w tabeli zespół Cuprum Lubin. Ciężko stwierdzić jak gospodarze zaprezentują po trzech tygodniach przerwy. Po raz ostatni podopieczni Daniela Castellaniego wybiegli na parkiet 15 października i 3:2 pokonali Vervę Warszawa. – Do niedzielnego meczu musimy podjeść ze spokojem, nasz organizm na pewno nie jest przystosowany do dużego wysiłku. Musimy podejść do tego meczu na spokojnie i musimy zagrać swoje – zapowiedział Mateusz Poręba.

Cuprum Lubin nadal nie zaznało smaku zwycięstwa. W swoim poprzednim meczu przegrali 1:3 z Cerradem Enea Czarni Radom. Ekipa z Górnego Śląska przez cześć pojedynku naprawdę dobrze sobie radziła, oprócz Ronalda Jimeneza skuteczny był również Wojciech Ferens. Potem jednak poziom się obniżył i ponownie zespół Marcelo Fronckowiaka w Radomiu nie zapisał na swoim koncie nawet punktu do ligowej tabeli. Cały czas lubinianie mają tylko „momenty”, a to za mało, aby wygrywać całe spotkania. Czy uda im się przełamać w starciu z powracającymi olsztynianami?