Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Derby Mazowsza dla Projektu Warszawa

PL: Derby Mazowsza dla Projektu Warszawa

Niedzielę z PlusLigą zakończyło starcie w Radomiu, gdzie w derbach Mazowsza Cerrad Enea Czarni Radom mierzyli się z Projektem Warszawa. Spotkanie 3:0 wygrali warszawianie, podopieczni Jakuba Bednaruka podjęli walkę jedynie w trzecim secie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartosz Kwolek.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Dopiero po udanym zagraniu Igora Grobelnego gościom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Do tego doszły skuteczne ataki Andrzeja Wrony i warszawianie mieli już o pięć oczek więcej od przeciwników. Sytuacji radomian nie poprawił także błąd podwójnego odbicia Michała Kędzierskiego (9:15). W dodatku, w końcówce w aut zaatakował Rafał Faryna, przez co drużyna z Warszawy mogła już pewnie zmierzać po wygraną w pierwszej odsłonie. Ostatecznie zadecydował o niej atak Bartosza Kwolka (25:16).

Na początku drugiego seta powróciła wyrównana gra. Projekt Warszawa wyszedł więc na wyższe prowadzenie dopiero po dwóch asach serwisowych Grobelnego (9:6). Zaraz jeszcze z przechodzącej piłki skorzystał Piotr Nowakowski, a skuteczny atak zanotował na swoim koncie Kwolek (11:6). W połowie seta środkowy Projektu dołożył punktową zagrywkę, dzięki czemu przewaga zespołu była już bardzo wysoka. Szczególnie, że warszawianie uruchomili także blok (17:8). Dopiero as serwisowy Bartłomieja Lemańskiego poprawił nieco sytuację gospodarzy. Punktową zagrywkę dołożył także Paweł Rusin i strata radomian zmalała do pięciu oczek (16:21). Było to jednak za mało, aby odmienić losy tego seta. Zatem radomianie musieli się pogodzić z przegraną w kolejnej partii po autowym ataku Faryny (17:25).

W trzecią partię ponownie lepiej weszli warszawianie. Po autowym ataku przeciwników i swoich udanych akcjach mieli już o cztery oczka więcej (6:2). Szybko jednak dystans się zmniejszył, gdy asem popisał się Lemański. W dodatku, ręki nie wstrzymywał Rusin, przez co wynik wskazał na remis (8:8). Przez pewien czas trwała więc gra punkt za punkt, którą przerwał dopiero udany atak Kwolka (15:13). Radomianie szybko jednak wyrównali i tym samym przywrócili walkę. W decydującym momencie nie wstrzymał ręki Kwolek i to Projekt Warszawa był bliżej zwycięstwa w całym meczu (23:21). Warszawianie wykorzystali więc swoją szansę, a „kropkę nad i” postawił atak Wrony (25:23).

MVP: Bartosz Kwolek

Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3
(16:25, 17:25, 23:25)

Czarni: Kędzierski, Lemański (6), Berger (7), Faryna (12), Santana (3), Parkinson (7), Masłowski (libero) oraz Rusin (8), Nowak (1)
Projekt: Kwolek (13), Wrona (7), Blankenau (1),  Nowakowski (6), Petkovic (14), Grobelny (9), Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Trinidad