Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czwarta wygrana Jastrzębskiego Węgla

PL: Czwarta wygrana Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali mecz w ramach 4. kolejki, w którym zmierzyli się z drużyną Aluron CMC Wartą Zawiercie.  Gospodarze bez większych problemów wygrali dwa pierwsze sety. W trzeciej partii blisko przedłużenia meczu byli siatkarze z Zawiercia, jednak ostatecznie kropkę nad „i” postawili jastrzębianie, wygrywając całe spotkanie 3:0.

Już na początku nie brakowało przedłużonych akcji, po kontrze Stephena Boyera gospodarze prowadzili 5:3. Szczęście w polu serwisowym również mieli oni, as po siatce Jurija Gladyra powiększył zaliczkę (7:4). Miejscowi na tym etapie seta byli bardziej skuteczni w kontrach, asa po taśmie zanotował także Łukasz Wiśniewski (12:8). Zawiercianie nie zamierzali być dłużni, zza linii 9. metra zapunktował Uros Kovacević, a potem dwukrotnie Bartosz Kwolek (16:16). W kluczowym momencie jastrzębianie wrzucili wyższy bieg, dobrze bronili i zamieniali to na skuteczne kontry (23:20). Do piłki setowej doprowadził blok wicemistrzów Polski i tym samym elementem zakończyli oni tę partię.

Podopieczni Marcelo Mendeza nie zwalniali tempa także w pierwszych momentach seta numer dwa (4:1), ale odpowiedzią gości był as serwisowy Miguela Tavaresa (3:4). Jastrzębianie nadal imponowali grą w obronie, natomiast spore problemy w przyjęciu mieli gracze z Zawiercia, którzy tracili już cztery oczka (8:12). Nie pomógł czas dla Michała Winiarskiego, serwis i kontry były bardzo mocną bronią miejscowej drużyny (15:10). Piłkę przechodzącą wykorzystał Tomasz Fornal, a jego dobre zagrywki w kolejnych akcjach pozwoliły jeszcze bardziej powiększyć i tak już spore prowadzenie Jastrzębskiego Węgla (22:13). W końcówce goście jeszcze trochę zmniejszyli wymiar kary, głównie za sprawą błędów rywali i udanych akcji Dawida Dulskiego (18:24), ale krótka w wykonaniu Gladyra doprowadziła tę jednostronną partię do końca.

Pierwsze momenty trzeciego seta należały do Aluronu CMC Warty Zawiercie, zagrywką zapunktował Krzysztof Rejno (2:0) i po kontrze Kovacevicia było już 6:3. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat, swoją akcję skończył Fornal, który dołożył również serwis (8:8). Kilka minut później daleko w aut piłkę wyrzucił jednak Boyer, ale mylili się też goście (10:10). Francuski atakujący zrehabilitował się atakiem po ciasnym skosie (11:10), wynik na tym etapie oscylował w okolicach remisu (13:13). Nikt nie odpuszczał, dopiero słabszy moment na prawym skrzydle Kovcevicia przechylił szalę na korzyść jastrzębian (19:16). Piłkę sytuacyjną wykorzystał jeszcze Michał Szalacha (19:20), ale końcówka w pełni należała do jastrzębian. Po prostej zagrał Trevor Clevenot, a serwis Boyera doprowadził do piłki meczowej (24:20). Pierwszą z nich zawiercianie obronili, w bloku pokazał się Dulski (22:24), kolejną piłkę skończył już pewnie Jurij Gladyr.

MVP: Stephen Boyer

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0
(25:20, 25:18,  25:22)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer (15), Wiśniewski (5), Gladyr (8), Clevenot (15), Fornal (13), Popiwczak J. (libero) oraz Hadrava (2), Tervaportti
Warta Zawiercie:  Kwolek (8), Rejno (5), Zniszczoł (1), Konarski (10), Tavares (2), Kovacević (14), Danani (libero) oraz Waliński, Gruszczyński (libero), Kozłowski, Dulski (3),  Szalacha (1), Łaba