Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni Radom bez szans w meczu ze Skrą, nieudane pożegnanie z halą

PL: Czarni Radom bez szans w meczu ze Skrą, nieudane pożegnanie z halą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dość jednostronne spotkanie PGE Skry Bełchatów z Cerradem Enea Czarnymi Radom zamknęło plusligowy rok 2021. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka tylko krótkimi fragmentami potrafili zagrozić faworyzowanej Skrze i przegrali w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Mateusza Bieńka. Był to także ostatni mecz w słynnej hali „pod złotym sufitem” przy ulicy Narutowicza.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, choć po bełchatowskiej stronie różnicę robił Mateusz Bieniek. Środkowy PGE Skry dobrze atakował, a gdy punktował zagrywką jego zespół prowadził 9:6. Udany serwis dołożył też Dick Kooy i goście odskoczyli na 12:8. Po czasie, o który poprosili gospodarze, Milad Ebadipour dołożył jeszcze blok na Parkinsonie. W ataku miejscowych najlepiej spisywał się Rafał Faryna, po którego udanym bloku Czarni przegrywali jednak nadal 12:15. Wtedy też bełchatowianie również pokazali swoją siłę w tym elemencie i sytuacja gospodarzy była już bardzo ciężka, a przyjezdni pewnie zmierzali do końca seta, prowadząc 18:12. W samej końcówce udanymi zagrywkami popisali się Rusin, Faryna, a po drugiej stronie boiska Bieniek. Nic to nie zmieniło jednak w przebiegu seta, a ten ostatni zamknął go skutecznym atakiem.Kontra Jose Santany dała radomianom minimalne prowadzenie na otwarcie drugiej odsłony. Bełchatowianie szybko jednak przejęli kontrolę nad grą i po bloku Kooya było 5:2 dla PGE Skry. Długi czas nic się zmieniało, jednak udany serwis Bartłomieja Lemańskiego sprawił, że Czarni zminimalizowali straty. W kolejnej akcji popsute zbicie Atanasijevicia dało remis 10:10, ale na krótko. Punkt po punkcie zaczęli zdobywać następnie goście. Serb świetnie spisywał się w polu zagrywki, a jego koledzy dzięki temu mieli wiele okazji w kontrze. Po tej Karola Kłosa ekipa z Bełchatowa prowadziła 15:10. Wśród radomian robił co mógł Faryna, a jego starania przyniosły efekt. W dodatku Paweł Rusin zatrzymał Ebadipoura i Czarni zbliżyli się na 17:19. Kolejny punkt podarował im Atanasijević. Bełchatowianie szybko wrócili jednak do dobrej gry, a punkty zdobywali Bieniek i Kooy (22:18). PGE Skra od razu wypracowała piłkę setową, po bloku Atanasijevicia i niedługo później prowadziła w meczu 2:0.

Początek to gra w ataku Faryna kontra PGE Skra. Po kilku wymianach Bieniek po udanym uderzeniu powędrował w pole zagrywki i stamtąd też punktował. Następnie po słabym przyjęciu rywali Kooy wykorzystał kontrę. Przyjezdni prowadzili wtedy 8:6. W kolejnych akcjach obie drużyny głównie wymieniały się atakami, a także błędami. Gdy swój atak popsuł Santana, PGE Skra znowu wyraźnie prowadziła (17:13). Radomianie mimo usilnych prób byli nieskuteczni, w przeciwieństwie do swoich rywali. PGE Skra po kontrze Atanasijevicia prowadziła 20:15 i nie oddała inicjatywy do samego końca, mimo że Michał Kędzierski zagrywką zbliżył jeszcze Czarnych na 20:22. Ostatnie słowo w meczu należało do Atanasijevicia.

MVP: Mateusz Bieniek
 
Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 0:3
(20:25, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:
Czarni: Kędzierski (1), Lemański  (6), Berger (4), Faryna (12), Santana (12), Parkinson (1), Masłowski (libero) oraz Rusin (6), Gąsior, Warda i Firszt
PGE Skra: Kłos (7), Kooy (10), Ebadipour (8), Atanasijevic (11), Łomacz, Bieniek (13), Piechocki (libero) oraz Sawicki i Czerwiński

Zobacz również:

Wyniki i tabela Plusligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę