Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni nie sprawili niespodzianki, pewna wygrana jastrzębian

PL: Czarni nie sprawili niespodzianki, pewna wygrana jastrzębian

Na zakończenie pierwszego dnia zmagań w ramach 14. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla podejmowali Cerrad Eneę Czarnych Radom. Podopieczni Marcelo Mendeza, liderzy tabeli, byli zdecydowanymi faworytami spotkania i nie zawiedli. Po dwóch porażkach z rzędu wreszcie dopisali do swojego konta komplet punktów, pokonując przedostatnią ekipę zestawienia bez straty seta.

Początek spotkania był zacięty, głównie przez własne błędy goście nie byli w stanie utrzymać zaliczki punktowej (9:9). Atak jastrzębian opierał się na Trevorze Clevenot. Gdy asa posłał Stephen Boyer, o czas poprosił trener Woicki (13:13). Ręki w ataku nie wstrzymywali Damian Schulz i Piotr Łukasik. Niestety po jednej z akcji Wiśniewski wymagał pomocy fizjoterapeuty i został zmieniony przez Dawida Dryję (18:18). Gdy w aut zaatakował Fornal, interweniował trener Mendez (18:19). W decydującej fazie seta trwała walka punkt za punkt, zespoły wymieniały się celnymi zagraniami. Po bloku na Mauricio Borgesie jastrzębianie mieli piłkę setową (24:23). Po czasie dla Pawła Woickiego kropkę nad i zagraniem po skosie postawił Tomasz Fornal.

Otwarcie drugiej odsłony należało do gospodarzy, którzy po błędzie Borgesa odskoczyli na 8:3. Stopniowo radomianie zaczęli dochodzić do głosu, coraz lepiej funkcjonował blok Czarnych (13:11). Goście nie zdołali kontynuować skutecznej gry. Raz za razem punktował Fornal. Gdy jastrzębianie wyszli na prowadzenie 18:12, o czas poprosił trener Woicki. W kolejnych akcjach radomianie odpowiadali na celne zagrania rywali, ale było to zbyt mało, by odrobić powstałe straty (21:16). As Trevora Clevenot dał serię piłek setowych siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Drugą z nich wykorzystał Jan Hadrava.

W trzeciej partii jastrzębianie kontynuowali skuteczną grę. Wywierali presję zagrywką, wykorzystywali kolejne sytuacje na siatce. Po asie Jakuba Macyry pierwszy czas wykorzystał trener Woicki (8:4). Seria gospodarzy trwała, kolejne piłki na siatce wykorzystywał Tomasz Fornal. Passę rywali przerwał dopiero celnym zagraniem Łukasik (12:5). Mimo wyraźnej przewagi siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie tracili koncentracji. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy, ale dystans utrzymywał się. Pojedyncze zagrania Damiana Schulza i bloki Michała Ostrowskiego na niewiele się zdały. Pojedynek zamknął mocnym atakiem po bloku w aut Jan Hadrava.

MVP: Jan Hadrava

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0
(25:23, 25:18, 25:20)

Jastrzębski: Boyer (2), Wiśniewski (3), Tervaportti (4), Clevenot (10), Fornal (13), Macyra (6), Popiwczak (libero) oraz Dryja (7), Hadrava (11)
Czarni: Schulz (8), Ostrowski (9), Nowak (1), Borges (4), Łukasik (13), Lemański (4), Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior, Firszt (2)