Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cuprum wygrało z Treflem i przeskoczyło go w tabeli

PL: Cuprum wygrało z Treflem i przeskoczyło go w tabeli

Cuprum Lubin ponad miesiąc czekało na zwycięstwo, ale w końcu siatkarze z Lubina dopisali trzy punkty do swojego konta. Miedziowi pokonali Trefla Gdańsk i był to bardzo istotny triumf, bowiem pozwolił podopiecznym Pawła Ruska przeskoczyć siatkarzy z Gdańska w tabeli.

Otwarcie spotkania należało do lubinian, skutecznie atakowali Remigiusz Kapica i Marcin Waliński (6:3). Dobry atak i punktowa zagrywka Bartłomieja Lipińskiego pozwoliły gdańszczanom złapać kontakt punktowy (10:9). W kolejnych akcjach Cuprum odbudowało przewagę, po asie Walińskiego było już 13:10. Gospodarze nie zdołali kontynuować skutecznej gry, po drugiej stronie rozpędzał się Kewin Sasak.

Gdy zablokowany został Ferens, to Trefl prowadził 14:13 i o czas poprosił trener Rusek. Nie brakowało ciekawych wymian, ale to gdańszczanie grali skutecznej na siatce i szybko ponownie interweniował szkoleniowiec Cuprum (15:18). Seria przy zagrywkach Karola Urbanowicza trwała. Gierżot zmienił Kapicę, jednak również miał problem z przebiciem się przez blok rywali (15:21). Do przejścia doszło dopiero po bloku na Lipińskim (16:22). Kropkę nad i w pierwszym secie postawił asem Lipiński.

Z wysokiego c w drugą odsłonę weszli gospodarze, po kontrataku Kapicy odskoczyli na 6:2. Serię rywali przerwał atakiem Sasak. Po zagraniu przez środek Dawida Guni o czas poprosił trener Winiarski (9:4). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się, goście nie ustrzegli się prostych błędów (13:8). Ręki w ataku wciąż nie wstrzymywał Waliński (15:9). Gra gospodarzy również nie była pozbawiona błędów, po ataku z przechodzącej piłki Urbanowicza przerwę wykorzystał trener Rusek (16:11). Problemy ze skończeniem akcji miał Kapica i przy stanie 16:13 został zmieniony przez Gierżota. Po kontrataku Mateusza Miki dystans stopniał do dwóch oczek. Serię przy zagrywkach Lukasa Kampy zakończył dopiero błąd rozgrywającego (16:14). Obie drużyny nie odpuszczały, ale na prowadzeniu pozostawali gospodarze (18:16). Po skutecznym kontrataku Walińskiego kolejny raz zawodników do siebie przywołał Michał Winiarski (22:18). Potrójny blok na Mice dał piłki setowe Cuprum (24:19). Decydujący punkt padł po kontrataku Kapicy.

Początek trzeciej partii przypominał poprzedniego seta. Gdańszczanie popełniali wiele błędów, po nieudanym ataku Sasaka przerwę wykorzystał szkoleniowiec Trefla (7:2). Przy stanie 8:2 w szeregach gości nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszli Kozub i Wlazły. Przyjezdni wciąż nie wykorzystywali swoich szans (10:3). Z czasem sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać, skutecznie na siatce grał Urbanowicz, a po kontrataku Mariusza Wlazłego o czas poprosił trener Rusek (12:9). Ze zmiennym szczęściem punktował Kapica (13:11). Znacznie skuteczniejszy był gdański atakujący i Trefl złapał kontakt z rywalami (14:13). Dopiero za sprawą skutecznych ataków Wojciecha Ferensa i Marcina Walińskiego Cuprum odbudowało przewagę i drugą o drugą przerwę w tej odsłonie poprosił szkoleniowiec Trefla (19:15). W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się błędów, szczególnie w polu zagrywki (20:17). Goście nie odpuszczali, przy stanie 22:19 czas wykorzystał jeszcze Paweł Rusek. Gdańszczanie za sprawą ataków Bartłomieja Mordyla i Mateusza Miki obronili dwie piłki setowe, ale w kolejnej akcji Lipiński posłał piłkę w aut.

Po zepsutej zagrywce Lipińskiego Cuprum prowadziło już 7:3 w czwartej odsłonie. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Mika. Gdy blok zatrzymał Ferensa, przerwę wykorzystał trener gospodarzy (8:7). Atak Kapicy i blok na Lipińskim pozwoliły lubinianom odbudować przewagę (12:9). W kolejnych akcjach dystans powiększał się, po bloku na Mice interweniował Michał Winiarski (15:11). Coraz pewniej na siatce grał Lipiński, a gospodarze nie ustrzegli się pomyłek. Po mocnej zagrywce Urbanowicza Trefl zniwelował dystans do jednego oczka (18:17). Dopiero błąd w polu zagrywki Wlazłego i as Floriana Krage pozwoliły Cuprum odskoczyć na 21:18 i ostatnią przerwę w tym secie wykorzystał trener Trefla. W końcówce nie brakowało pomyłek (23:20). Po podwójnym bloku na Wlazłym Cuprum miało piłki meczowe (24:20). Punkt na wagę zwycięstwa zdobył zdecydowanym atakiem Ferens

MVP: Marcin Waliński

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:1
(18:25, 25:20, 25:22, 25:21)

Cuprum: Waliński (22), Gunia (3), Ferens (11), Sekita, Kapica (17), Krage (8), Szymura (libero) oraz Maruszczyk, Gierżot (1) i Kaźmierczak
Trefl: Lipiński (14), Sasak (12), Kampa (1), Urbanowicz (10), Mika (5), Mordyl (8), Olenderek (libero) oraz Wlazły (6), Kozub, Reichert (2) i Łaba