Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cenne zwycięstwo AZS-u Olsztyn w Suwałkach

PL: Cenne zwycięstwo AZS-u Olsztyn w Suwałkach

fot. Łukasz Kozłowski (plusliga.pl)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w meczu wyjazdowym Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Gospodarze postawili opór swoim rywalom w drugim secie oraz wygrali trzecią odsłonę spotkania. Na więcej nie było ich stać, tym samym trzy punkty pojechały do Olsztyna.

Od dwóch skutecznych ataków i dwóch błędów mecz rozpoczęli olsztynianie (2:2). Wykorzystana kontra przez Bartłomieja Bołądzia dała przewagę suwałczanom, a chwilę później powiększył ją Tomas Rousseaux (5:3). Pomyłka po stronie suwałczan spowodowała jednak, że na tablicy wyników było po 7. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, dopiero dwie skuteczne akcje Rubena Schotta oraz dwa asy serwisowe Dmytro Teriomenki dały przyjezdnym prowadzenie (15:12). Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie potrafili skończyć pierwszej akcji, a na kontrze po stronie AZS-u skuteczny był Damian Schulz (18:13). Niemoc gospodarzy przełamał w końcu Bołądź na lewym skrzydle, później wykorzystał kontrę, a asa zanotował Marcin Waliński i ich zespół odrobił część strat (16:18). Chwilę później dwa błędy popełnił Rousseaux i olsztynianie odbudowali przewagę (20:16). W końcówce dodatkowo zatrzymali oni Rousseaux na lewym skrzydle, a piłkę setową kiwką wykorzystał Schott (25:19).Początek drugiej partii był wyrównany, po stronie AZS-u ataki kończył Schulz, a po stronie Ślepska Rousseaux (4:4). Dopiero po udanej kontrze Javiera Concepciona olsztynianie objęli nieznaczne prowadzenie (6:4). Damian Schulz był nie do zatrzymania w tym fragmencie meczu i jego udany atak powiększył przewagę gości (8:5). Uderzenie Rousseaux pozwoliło suwałczanom nawiązać kontakt punktowy z przeciwnikiem (9:10), a po kontrze Bołądzia był już remis (11:11). Między zespołami wywiązała się zacięta walka, żaden z nich przez długi czas nie był w stanie objąć prowadzenia (18:18). Dopiero w końcówce wykorzystana przez Wojciecha Żalińskiego kontra dała podopiecznym trenera Daniela Castellaniego nieznaczną przewagę (20:18). Nie trwało to długo, po bloku Bołądzia na Schocie było po 20. Sytuacja zmieniała się dynamicznie, już w następnych akcjach najpierw zapunktował Mateusz Poręba, a później Waliński popełnił błąd, Bołądź został zablokowany i ponownie trzy “oczka” więcej mieli goście. Ich błędy pozwoliły suwałczanom doprowadzić do wyrównania i gry na przewagi (24:24). Ostatecznie efektowny atak Teriomenko, a następnie Żalińskiego dał zwycięstwo olsztynianom (28:26).

W trzecim secie od początku nieco lepiej grali gospodarze (4:1). Po efektownym ataku Bołądzia ich prowadzenie jeszcze wzrosło (6:2). Suwałczanie utrzymywali przewagę, blok Rousseaux na Schulzu i autowe uderzenie atakującego AZS-u powiększyły ją do 5 “oczek” (10:5). Olsztynianie nie potrafili znaleźć recepty na skuteczne zagrania przeciwników, co jakiś czas odrabiali kilka “oczek” straty, jednak gospodarze szybko odbudowywali prowadzenie (17:12). Podopieczni trenera Kowala popełniali mało błędów i spokojnie zmierzali po wygraną w tej partii (21:16). Ostatecznie efektowny atak Walińskiego na prawym skrzydle dał im piłkę setową, którą wykorzystał Rousseaux (25:19).

Od dwóch błędów czwartą odsłonę rozpoczęli suwałczanie, chwilę później pojedynczym blokiem Teriomenki zatrzymany został Cezary Sapiński i olsztynianie byli na prowadzeniu (4:1). Udana kontra Schulza oraz as serwisowy Żalińskiego pozwoliły im jeszcze powiększyć przewagę (7:1). Przyjezdni byli w tym secie na fali, dobrze grali blokiem, a kolejnego asa zanotował Teriomenko (10:2). Trener Kowal próbował rotować składem, za Walińskiego pojawił się Jakub Rohnka, jednak wrócił on do kwadratu dla rezerwowych po następnej punktowej zagrywce, tym razem Schotta (14:4). Suwałczanom brakowało argumentów, by przeciwstawić się akademikom, którym z kolei wychodziło wszystko (18:8). Nic nie zmieniło się również w końcówce, mocne uderzenie Żalińskiego dało im piłkę meczową, a zbicie piłki przechodzącej przez olsztynian zakończyło spotkanie (25:14).

MVP: Wojciech Żaliński

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(19:25, 26:28, 25:19, 14:25)

Składy zespołów:
Ślepsk: Waliński (11), Rousseaux (17), Bołądź (19),  Sapiński (4), Sacharewicz (2), Gonciarz (1), Filipowicz (libero) oraz Kaczorowski, Warda, Rudzewicz (2), Rhonka i Czunkiewicz (libero)
AZS: Stępień (3), Concepcion (10), Schulz (16), Teriomenko (10), Schott (16), Żaliński (19), Gruszczyński (libero) oraz Andringa(1), Kapica, Droszyński i Poręba (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved