Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bogdanka LUK Lublin walczył, ale nie powstrzymał Karola Butryna i Warty

PL: Bogdanka LUK Lublin walczył, ale nie powstrzymał Karola Butryna i Warty

Spotkanie Bogdanki LUK Lublin i Aluronu CMC Warty Zawiercie zapowiadało się ciekawie i takie też było. Mecz zakończył się w trzech setach, ale nie był jednostronnym widowiskiem. Zawiercianie wygrali wprawdzie 3:0, ale w pierwszym i trzecim secie musieli odrabiać kilkupunktową stratę. Podopieczni Michała Winiarskiego mieli w swoich szeregach Karola Butryna, który rozegrał znakomite zawody i zasłużenie został nagrodzony statuetką MVP.

Warta odrobiła straty

W pierwszych chwilach spotkania trochę skuteczniejsi w ataku byli gospodarze. Gdy Damian Schulz zakończył długą wymianę to LUK prowadził 7:4. Po kilku kolejnych akcjach Karol Butryn udanym serwisem dał sygnał do odrabiania strat, a jego kontra wyrównała po 12. Nie brakowało długich wymian, a miejscowi byli bardzo ofensywni. Sytuację Warty ratował wtedy blokiem Mateusz Bieniek. Gdy Schulz pomylił się też w ataku, to zawiercianie przejęli prowadzenie (17:16). Goście złapali wiatr w żagle Bieniek i Butryn punktowali z pola serwisowego, a ten drugi był też skuteczny w ataku, co pozwoliło Warcie zapisać tego seta na swoim koncie.

W zagrywce siła

Goście próbowali od razu po powrocie do gry przejąć inicjatywę. Popełniali jednak trochę błędów, przez co nie mogli wyraźnie odskoczyć. Prowadzili jednak dwoma punktami do momentu, gdy Schulz skończył kontrę. Wtedy był remis 9:9. W kolejnych akcjach dobra gra w polu i brak pewności w ataku LUK-u pozwoliły zawiercianom powoli budować przewagę. Po kontrze Trevora Clevenota wynosiła ona cztery oczka  (18:14). Choć jeszcze w końcówce miejscowi zerwali się do walki, Jan Nowakowski punktował blokiem, to atak Francuza zakończył tę odsłonę wygraną Warty.

Nie utrzymali przewagi

Blok Alexa Ferreiry dał lublinianom prowadzenie w trzeciej partii 2:0. Po jego bardzo dobrej zagrywce LUK punktował też blokiem na 4:1, a przy serwisie Kani kontrę na 6:2 skończył Brand i Warta musiała gonić wynik. Mimo że dystans jeszcze urósł, ataki Butryna oraz seria punktujących zagrywek Bartosza Kwolka szybko zmieniły sytuację i nie tylko odrobiły straty gości, ale dały im prowadzenie 11:10. Gra rozpoczęła się od nowa, a to podcięło trochę skrzydła gospodarzom, którzy stracili siłę i skuteczność ataku. Podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli przeważać coraz wyraźniej (16:13) i utrzymywali nadwyżkę już cały czas. Clevenot kontrą dołożył do niej kolejny punkt i goście zamknęli to starcie bez większych problemów.

MVP: Karol Butryn

Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3
(21:25, 19:25, 21:25)

Bogdanka: Nowakowski (4),  Komenda, Kania (3), Ferreira (7), Brand (12), Schulz (7), Thales (libero) oraz Kędzierski, Krysiak, Malinowski (4), Nowosielski, Hudzik
Aluron CMC: Kwolek (8), Zniszczoł (6), Tavares (2), Clevenot (11), Bieniek (12), Butryn (19), Perry (libero) oraz Gąsior, Kozłowski