Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Brązowy medal dla Vervy Warszawa Orlen Paliwa

PL: Brązowy medal dla Vervy Warszawa Orlen Paliwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa od pierwszej piłki zagrali maksymalnie skoncentrowani i widać było, że dobrze przeanalizowali dwa pierwsze mecze z PGE Skrą Bełchatów o brązowy medal. Skutecznie grali w systemie blok-obrona, notując również wysoki procent w ataku. Efekt? Pewne zwycięstwo w meczu decydującym o tym, która drużyna stanie na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski.

Spotkanie o brąz lepiej rozpoczęła drużyna gości, która po swoim skutecznym bloku wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Zaraz błąd przekroczenia linii popełnił jeszcze Milad Ebadipour i po kolejnym bloku warszawianie mieli już o cztery oczka więcej. Za to po drugiej stronie siatki w dalszym ciągu mylił się Irańczyk (4:9). W połowie seta w aut posłał też piłkę Mikołaj Sawicki (7:14), dzięki czemu Verva była już w znacznie lepszej sytuacji. Dopiero w okolicach końcówki asa serwisowego zanotował na swoim koncie Bartosz Filipiak, ale Skrze nadal pozostawało wiele do odrobienia (12:19). Na niewiele zdała się także dobra gra Sawickiego. Co prawda bełchatowianom udało się jeszcze zmniejszyć dystans punktowy, ale ostatecznie to Verva Warszawa triumfowała po błędzie zagrywki Mateusza Bieńka (20:25).Już na początku drugiej partii zagrywką sprawił problemy przeciwnikom Piotr Nowakowski. Po swoich skutecznych blokach i atakach Verva miała już więc o pięć oczek więcej (6:1). Warszawianie byli bezlitośni, przez co po atakach Andrzeja Wrony jedynie umocnili się na prowadzeniu (8:2). Natomiast bełchatowianie nie pomagali sobie popełniając coraz więcej błędów w polu serwisowym. W dodatku, doszedł do tego autowy atak Dušana Petkovicia (4:11). Zrehabilitował się jednak na zagrywce, dzięki czemu Skrze udało się odrobić część strat. W połowie seta asa zanotował za to Bartosz Kwolek i Verva miała już sześć oczek w zapasie (15:9). Natomiast gospodarze coraz częściej atakowali ze środka, ale niewiele udało im się w ten sposób odrobić. Po raz kolejny musieli się więc pogodzić z przegraną po zatrzymanym ataku Milada Ebadipoura (20:25).

Od asów serwisowych Bartosza Kwolka rozpoczął się set numer trzy (2:0). Po autowym ataku Dušana Petkovicia Verva miała już zatem o trzy oczka więcej. Bełchatowianie nie zamierzali się jednak poddawać i dzięki swoim udanym akcjom zmniejszyli dystans do zaledwie jednego punktu (7:8). Od tej pory trwała zacięta walka, którą przerwały dopiero skuteczne ataki Petkovicia. Po punktowej zagrywce Milada Ebadipoura to więc Skra znalazła się na prowadzeniu (15:14). Zaraz w aut zaatakował jeszcze Igor Grobelny, przez co warszawianie tracili cenne dwa oczka. Szybko się jednak zrehabilitował i w Bełchatowie już był remis (17:17). Popracował także w polu serwisowym, a po ataku Bartosza Kwolka Verva powróciła na prowadzenie. Goście świetnie spisywali się także na kontrze i to oni w decydującym momencie mieli cenne dwa oczka więcej (23:21). Wykorzystali więc swoją szansę, a o zdobyciu przez Vervę brązowego medalu przesądził as serwisowy Kwolka (25:22).

MVP: Bartosz Kwolek 

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3
(20:25, 20:25, 22:25)

Składy zespołów:
PGE Skra: Kłos (8 pkt.), Ebadipour (7), Petković (12), Łomacz, Sawicki (10), Huber (6), Piechocki (libero) oraz Filipiak (4), Bieniek (3), Milczarek i Mitić
Verva Warszawa: Kwolek (10), Trinidad De Haro (1), Wrona (8), Nowakowski (9), Grobelny (12), Superlak (6), Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę