Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bez niespodzianki w Suwałkach

PL: Bez niespodzianki w Suwałkach

Po komplet punktów w meczu 29. kolejki sięgnęli siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie. Podopieczni trenera Winiarskiego po walce pokonali Ślepsk Malow Suwałki. Gospodarze starali się walczyć, ale zdołali wygrać tylko jednego seta. Przez brak zdobyczy punktowej drużyna prowadzona przez trenera Kwapisiewicza straciła szansę na awans do fazy play-off.

Od asa w ekipie gości rozpoczęło się to spotkanie, a popisał się nim Miguel Tavares Rodrigues. Przez dłuższy czas trwała jednak wyrównana gra. Potrzeba więc było kolejnej punktowej zagrywki Tavaresa, aby to Warta Zawiercie wypracowała sobie cenne dwa oczka więcej (8:6). W dodatku w kontrataku popracował Uroš Kovačević, który powiększył przewagę swojego zespołu. Szczególnie, że asa dołożył Michał Szalacha (13:8). Dopiero blok na Dawidzie Konarskim zmniejszył nieco dystans między drużynami. Nadal pojawiały się jednak błędy komunikacyjne po stronie gospodarzy, które utrudniały im „pogoń” za rywalami. Po ataku z przechodzącej piłki Kovačevicia zawiercianie mieli więc w końcówce cztery oczka z przodu i zdawali się zmierzać po wygraną w premierowej odsłonie (21:17). Szczególnie, że to właśnie ten zawodnik dołożył punkt bezpośrednio z zagrywki i zaraz Aluron mógł triumfować po pewnym ataku Konarskiego (25:20).

Także i w drugiej partii nie zabrakło asa serwisowego. Tym razem popisał się nim Miran Kujundžić, czym wypracował ekipie z Suwałk cenne dwa oczka przewagi. Do tego doszły skuteczne ataki Pawła Halaby, po których wynik wskazał 4:1 dla gospodarzy. Szczególnie, że punktową zagrywkę dołożył jeszcze Cezary Sapiński (7:1). Dopiero blok na tym graczu zmniejszył nieco dystans. Nie na długo, gdyż zaraz asem po raz kolejny popisał się Kujundžić (13:7). Tym samym aż dwa razy z rzędu odpowiedział jednak Bartosz Kwolek, dzięki czemu zawiercianie znowu zbliżyli się do swoich przeciwników (11:14). W siatkę zaatakował jednak Kovačević i bliżej końcówki to gospodarze znajdowali się w lepszej sytuacji, aby sięgnąć po wygraną (17:12). Z powodów zdrowotnych musiał jednak opuścić boisko Halaba, a przyjezdni nie zamierzali się poddać. Na moment udało im się zbliżyć, ale atak z trudnej piłki Kujundžicia przywrócił ekipie Ślepska Suwałki bezpieczeństwo (20:15). Aluron próbował jeszcze straszyć blokiem oraz dobrą grą Konarskiego, ale ostatecznie musiał pogodzić się z porażką po ataku Bartosza Filipiaka (25:23).

Od wyrównanej gry zaczął się set numer trzy. Przełamanie nastąpiło dopiero po autowym ataku Andreasa Takvama (9:11). W tym momencie zawiercianie zaczęli też świetnie pracować w przyjęciu, co przełożyło się na kolejne punkty powiększające ich przewagę. W dodatku asa dołożył do tego Konarski (14:9). Zawiercianie uruchomili także blok, po którym mieli już dość bezpieczną sytuację w połowie seta. Nie zamierzali z niej nie skorzystać, co potwierdził jedynie as Krzysztofa Rejno (18:11). Za to gospodarze nie pomagali sobie popełniając błędy własne. W końcówce tego seta obyło się więc bez niespodzianek i to Aluron CMC Warta Zawiercie triumfował po autowej zagrywce Filipiaka (17:25).

Kontra Kwolka zdecydowała o tym, że to przyjezdni wkroczyli w czwartą odsłonę z przewagą w postaci dwóch oczek (3:1). Do tego dołożyli swój skuteczny blok, po którym mieli już o cztery punkty więcej. Dopiero as Filipiaka zdołał zmniejszyć dystans (5:7). Nie na długo, gdyż sprawy w swoje ręce wziął najpierw Kovacević, a następnie Rejno, po atakach których było już 13:8 dla Aluronu. W okolicach końcówki asem popisał się jeszcze Tavares, dzięki któremu zawiercianie byli na dobrej drodze, aby zwyciężyć w całym meczu (18:11). Szczególnie, że w kolejnej akcji błąd popełnił Filipiak. Co prawda asem odpowiedział Matias Sanchez, ale nadal przewaga przyjezdnych wydawała się zbyt duża na odmianę losów tej rywalizacji. Błąd popełnił Sapiński, a ostateczne szansę na jakąkolwiek niespodziankę w tym meczu przekreśliła kolejna pomyłka tego zawodnika – tym razem na zagrywce (17:25).

MVP: Miguel Tavares

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3
(20:25, 25:23, 17:25, 17:25)

Ślepsk: Sanchez (2), Filipiak (18), Kujundzić (14), Takvam (7), Sapiński (6), Halaba (4), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Buchowski i Depowski (1)
Warta: Kwolek (9), Rejno (11), Konarski (16), Tavares (8), Kovacević (23), Szalacha (11), Danani (libero) oraz Waliński i Łaba