Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Barkom ze zwycięstwem, BBTS ze spadkiem

PL: Barkom ze zwycięstwem, BBTS ze spadkiem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Barkom Lwów wygrał 3:1 z BBTS-em Bielsko-Biała i zakończył rozgrywki w fazie zasadniczej PlusLigi na 13. miejscu. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Podbeskidzia, którzy wygrali premierowa odsłonę meczu. W kolejnych trzech lepszy był Barkom. Porażka ta sprawiła, że po zaledwie rocznej przygodzie z ligi spadł beniaminek spod Klimczoka.

Początek meczu był w miarę wyrównany (4:4), ale potem inicjatywę zaczęli przejmować bielszczanie. Nie mieli problemów z podbijaniem ataków rywali i kończeniem swoich kontr. W ofensywie mylili się za to lwowianie i po kolejnej nieskończonej akcji przegrywali już 7:13. Ze środka pewnie uderzał Wojciech Siek czy Dawid Woch, a do tego skuteczności nie brakowało też skrzydłowym (18:11). W końcówce BBTS kontynuował swoją dobrą grę przy sporych problemach w ataku Barkomu (21:13) i po akcji Konrada Formeli miał piłkę setową, a formalności dopełnił błąd w polu zagrywki gospodarzy.Ci zdecydowanie lepiej rozpoczęli kolejną część meczu, blok, a następnie kontra Wasyla Tupczija dała wynik 4:1. Podopieczni Ugisa Krastinsa utrzymywali swoją zaliczkę (11:7), tym razem to oni dobrze grali blokiem, w ataku nie zawodził chociażby Witalij Kuczer (15:11). Na środku siatki niezawodny był Artem Smoliar, pojedyncze udane akcje miał także Woch, ale ta partia wyraźnie należała do Barkomu, który mógł liczyć także na błędy rywali i swojego asa – Tupczija (23:17). To atakujący doprowadził do piłki setowej i po błędzie w polu zagrywki bielszczan w spotkaniu był remis.

W pierwszych momentach kolejnej odsłony nie brakowało dłuższych wymian, ale nie stały one na bardzo wysokim poziomie. BBTS miał problemy w przyjęciu i to szybko wykorzystali gospodarzy, swoje akcje na prawej flance pewnie kończył Wasyl Tupczij (9:5). W szeregach ekipy z Podbeskidzia próbował punktować Konstantin Cupković (12:13), ale po krótkim przestoju, do gry wrócili gospodarze przy serwisach Bogdana Mazenko (16:13), a bielszczanie miewali znów kłopoty w ofensywie. W końcówce niewiele się zmieniło, dobry serwis Smoliara powiększył prowadzenie jego zespołu, akcja Mazenko doprowadziła do piłki setowej (24:18). Ostatnią piłkę w tej partii skończył Smoliar i tym samym BBTS był już pewny spadku.

Niewiele od poprzedniej partii różnił się początek czwartej odsłony, w której dość szybko rytm gry narzucili gospodarze, prowadząc 6:2 po udanym bloku. Trener Kapelus do boju wysłał zmieniony skład, ale nie odmienił on gry (5:10). Udało się zmniejszyć straty przy zagrywkach Wojciecha Sieka (9:12), ale nie na długo, bowiem znów ich zmorą były błędy własne (12:17). Te przytrafiały się także lwowianom (19:16), ale moc między innymi w polu zagrywki była po ich stronie (22:16). Barkom błyskawicznie zmierzał do zainkasowania kompletu punktów, piłkę meczową miał po mocnym ataku Olega Szewczenko (24:17). Pierwszego meczbola BBTS jeszcze obronił, ale autowy serwis Sieka zakończył to spotkanie.

MVP: Wasyl Tupczij

Barkom Lwów – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(15:25, 25:18, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Barkom: Kwalen (1), Szczurow (1), Tupczij (20), Kuczer (5), Yenipazar (2), Smoliar (10), Kanajew (libero) oraz Mazenko (10), Szewczenko (9) i Hołowen
BBTS: Dosanjh (1), Woch (5), Siek (7), Cupković (12), Formela (8), Hanes (10), Teklak (libero) oraz Zawalski, Gil, Sinoski (6),  Puczkowski (3), Darlaczi i Fijałek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę