Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykański rozgrywający zostaje w Suwałkach

Amerykański rozgrywający zostaje w Suwałkach

fot. Miłosz Kozakiewicz - plusliga.pl

Tego można się było spodziewać. Joshua Tuaniga przedłużając w zeszłym sezonie kontrakt, parafował go na dwa lata i jak się okazuje, nic się w kwestii jego umowy z klubem nie zmieni. Ślepsk Malow Suwałki potwierdził oficjalnie, że w rozgrywkach 2021/22 Amerykanin będzie nadal rozgrywającym tego klubu.

Joshua Tuaniga trafił do Suwałk z Long Beach State University w Stanach Zjednoczonych. Jego największymi atutami są kreatywność i przegląd pola. We wcześniejszym, uniwersyteckim etapie kariery, zdobył nagrodę AVCA (Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Siatkówki), która jest uhonorowaniem dokonań w rozgrywkach uniwersyteckich i pewnego rodzaju „namaszczeniem” na siatkarza światowego poziomu.Przebojowy zawodnik dał się poznać w PlusLidze z bardzo dobrej strony i szybko zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Tuaniga wywalczył miejsce w wyjściowej szóstce biało-niebieskich i w krótkim czasie stał się pewnym punktem zespołu.

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 18.03.1997., w Long Beach (Kalifornia, Stany Zjednoczone)
Wzrost: 191 cm
Waga: 98 kg
Zasięg z wyskoku do ataku: 320 cm

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2021/2022

źródło: inf. własna, Ślepsk Suwałki - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę