Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: 24. kolejka pod znakiem spotkań bez wyraźnych faworytów?

PL: 24. kolejka pod znakiem spotkań bez wyraźnych faworytów?

Strona: 8

GKS Katowice – BBTS Bielsko-Biała

niedziela, 12.02, godz. 20:30
transmisja: Polsat Sport

Na zakończenie 24. kolejki PlusLigi będący już chyba na lekkiej fali wznoszącej GKS podejmie czerwoną latarnię PlusLigi. To ekipa prowadzona przez Grzegorza Słabego będzie faworytem tego meczu, zwłaszcza, że swoje dwa poprzednie pojedynki w PlusLidze wygrała bez straty seta. Najpierw rozprawiła się z rywalem z Zawiercia, a następnie na wyjeździe pokonała Cuprum Lubin. W Lubinie GKS świetnie zagrał w bloku, a ofensywę trzymali skrzydłowi, zarówno Jakub Szymański, jak i Damian Domagała udowodnili trenerowi, że może na nich liczyć.

Co prawda BBTS także zapunktował w poprzedniej kolejce, ale ostatecznie 2:3 przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Gdyby nie Jake Hanes i dobra postawa środkowych, być może ekipie z Podbeskidzia nie udałoby się zdobyć tych punktów. Wydaje się, że to na ich barkach będzie spoczywać ofensywa w kolejnym spotkaniu, a jeśli BBTS liczy na przerwanie swojej serii porażek, to do punktowania muszą dołączyć także przyjmujący.