Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: 20. kolejka pod znakiem ligowego klasyku i derbów Opolszczyzny

PL: 20. kolejka pod znakiem ligowego klasyku i derbów Opolszczyzny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed kibicami PlusLigi 20. kolejka spotkań. Otworzy ją starcie w Katowicach, gdzie GKS podejmie LUK Lublin. W sobotę najciekawiej powinno być w Iławie, tam AZS Olsztyn zmierzy się z zespołem z Zawiercia. O ważne punkty w kontekście walki o play-off z drużyną z Lwowa powalczy Ślepsk Suwałki, a sporo emocji powinien przynieść ligowy klasyk – Asseco Resovia zagra z PGE Skrą Bełchatów, a także rywalizacja ZAKSY ze Stalą Nysa.

  

GKS Katowice – LUK Lublin
piątek, 13.01, godz. 20:30
transmisja: Polsat Sport

GKS Katowice nie ma najlepszej passy, w poprzedniej kolejce przegrał 0:3 z Barkomem Każany Lwów i spadł w tabeli, a ostatni raz ze zwycięstwa cieszył się pod koniec listopada. Przed podopiecznymi Grzegorza Słabego trudne wyzwanie, bowiem po drugiej stronie siatki staną będący w dobrej dyspozycji lublinianie. To oni będą w Katowicach faworytami, zwłaszcza jeśli swoją dyspozycję utrzymają skrzydłowi: Nicolas Szerszeń oraz Szymon Romać. Do tego w wygranym starciu z AZS-em Olsztyn z dobrej strony pokazał się środkowy – Jan Nowakowski.

Czego potrzebują siatkarze z Katowic, aby przerwać serię porażek? Kluczem będzie zagrywka, która nie jest mocną stroną GKS-u w tym sezonie. Do gry po przerwie wrócił już jednak Jakub Szymański, który dysponuje trudnym serwisem. W Krakowie nie zagrał jednak najlepszego spotkania, ale zapewne potrzebuje czasu, aby wrócić do optymalnej formy. – LUK jest rozkręcony, ale w tej lidze każde spotkanie pokazuje, że mecz meczowi jest nierówny. Jeśli Cuprum wygrało w Rzeszowie, to dlaczego my nie możemy zatrzymać rozpędzonego LUK-u? Zaczynamy nowe rozdanie, zaczyna się „misja Lublin” i walczymy o trzy punkty – zapowiedział rozgrywający z Katowic, Jakub Nowosielski.

Typ redakcji:
GKS Katowice – LUK Lublin 1:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę