Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PKN Orlen Cup: Lubinianie na 3. miejscu

PKN Orlen Cup: Lubinianie na 3. miejscu

fot. Klaudia Piwowarczyk

W meczu o 3. miejsce PKN Orlen Cup lepsi okazali się siatkarze Cuprum Lubin, którzy bez większych problemów pokonali SPS Chrobrego Głogów 3:0. Drugoligowa drużyna dzielnie walczyła i na początku każdej partii prowadziła wyrównaną walkę, jednak ostatecznie doświadczenie plusligowych graczy zrobiło różnicę. Nagrodę MVP zdobył atakujący Cuprum Adam Lorenc.

Początek spotkania był wyrównany, dopiero po skutecznej kontrze Szymona Jakubiszaka lubinianie objęli prowadzenie (7:5). Atak z drugiej piłki Krzysztofa Antosika oraz autowe uderzenie Wojciecha Ferensa sprawiły jednak, że już chwilę później było po 7. Siatkarze Cuprum szybko opanowali sytuację i ponownie zbudowali przewagę (12:9). Utrzymywali oni dystans i chociaż przeciwnicy zdołali zbliżyć się do nich na jedno “oczko”, to po ataku Adama Lorenca oraz skutecznym bloku na środku ponownie trzypunktowe prowadzenie mieli podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka (17:14). W końcówce obraz gry już się nie zmienił, co prawda zapunktowali jeszcze Bartosz Janeczek oraz Marcin Ociepski, ale mocny atak Ferensa zakończył partię (25:22).Lubinianie mocno otworzyli drugiego seta i po efektownej kontrze Bartłomieja Zawalskiego oraz błędzie po stronie Chrobrego prowadzili już 3:0. Głogowianie odrobili część strat za sprawą czujnej gry na siatce Adama Michalskiego (4:5). Siatkarze Cuprum odbudowali jednak przewagę, a po mocnym ataku Ferensa dystans wynosił już cztery punkty (12:8). Po stronie zespołu z Głogowa ambitnie walczył Janeczek, ale jego pojedyncze zagrania to było za mało, by Chrobry zdołał doprowadzić do wyrównania (13:16). Lubinianie bardzo dobrze grali w obronie oraz asekuracji, dzięki czemu stwarzali sobie okazje do kontrataku, co wykorzystywał duet Lorenc-Ferens (19:14). Na środku zapunktował Paweł Pietraszko, na skrzydle Lorenc, mocną zagrywkę dołożył Ferens i podopieczni trenera Fronckowiaka pewnie zwyciężyli 25:17.

As serwisowy Antosika otworzył trzecią partię, jednak po dwóch akcjach Ferensa na prowadzeniu byli lubinianie (3:1). Po bloku Huberta Węgrzyna na Maruszczyku było po 6, jednak chwilę później Zawalski zatrzymał Michała Gawrzydka, a asa serwisowego zanotował Lorenc i Cuprum odbudowało przewagę (9:6). Po trudnej zagrywce Zawalskiego i bloku duetu Ferens-Pietraszko dystans wynosił już siedem punktów i wszystko wskazywało na to, że plusligowy zespół bez problemów wygra to spotkanie w trzech setach (15:8). Nic się nie zmieniło już do końca meczu, Tomasz Błądziński zaatakował jeszcze w aut, asa zanotował Lorenc, który zdobył ostatni punkt, pewnie atakując na prawym skrzydle (25:17).

MVP: Adam Lorenc

SPS Chrobry Głogów – Cuprum Lubin 0:3
(22:25, 17:25, 17:25)

Składy zespołów:
Chrobry: Węgrzyn, Antosik, Michalski, Ociepski, Janeczek, Bangrowski, Kałkowski (libero) oraz Januszewski (libero), Błądziński, Gontarewicz, Rykała, Gawrzydek i Tubiak
Cuprum: Maruszczyk, Ferens, Zawalski, Lorenc, Jakubiszak, Tavares, Szymura (libero) oraz Pietraszko

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved