Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Utrzymaliśmy stabilny poziom przez całe spotkanie

Piotr Orczyk: Utrzymaliśmy stabilny poziom przez całe spotkanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron CMC Warta Zawiercie wyszła na prowadzenie 2-1 w rywalizacji o brązowy medal PlusLigi. Po raz pierwszy w tym sezonie walka z PGE Skrą Bełchatów nie zakończyła się w tie-breaku, 3:0 triumfowali zawiercianie. – Wszyscy dobrze wiedzą, że siłą Skry jest zagrywka i rywalizując z nimi ważne jest, żeby utrzymać przyjęcie na naszej stronie. W pierwszym meczu mieliśmy z tym duże problemy, dlatego był taki szarpany. W kolejnych już lepiej sobie z tym radziliśmy i dużo łatwiej nam się dzięki temu grało, szczególnie w tym trzecim spotkaniu – skomentował trzeci pojedynek przyjmujący ekipy z Zawiercia Piotr Orczyk. 

 Dwa pierwsze pojedynki o brązowy medal kończyły się tie-breakiem, raz wygrywali zawiercianie, drugi raz zespół z Bełchatowa. Zupełnie inaczej przebiegał trzeci mecz, w którym wydarzenia na parkiecie w dużej mierze zdominowali gracze z Zawiercia. – Te wszystkie wcześniejsze nasze mecze z PGE Skrą Bełchatów wyglądały tak, że były bardzo zacięte i kończyły się w pięciu setach. Teraz udało nam się dość szybko zamknąć ten mecz w trzech partiach. Graliśmy bardzo dobrze, utrzymaliśmy stabilny poziom przez całe spotkanie. Może poza pewnym momentem w drugim secie, kiedy bełchatowianie odskoczyli na kilka punktów. Na szczęście udało nam się dogonić rywali, dobrze zagrywaliśmy i pozostaje nam cieszyć się ze zwycięstwa – tłumaczył po zwycięstwie Piotr Orczyk. 

Jego drużynie udało się solidnie przyjmować, co pozwalało na swobodniejszą grę. – Wszyscy dobrze wiedzą, że siłą Skry jest zagrywka i rywalizując z nimi ważne jest, żeby utrzymać przyjęcie na naszej stronie. W pierwszym meczu mieliśmy z tym duże problemy, dlatego był taki szarpany. W kolejnych już lepiej sobie z tym radziliśmy i dużo łatwiej nam się dzięki temu grało, szczególnie w tym trzecim spotkaniu – wyjaśnił przyjmujący Aluronu CMC Warty Zawiercie. To on w tym spotkaniu musiał pojawić się na parkiecie, bowiem na początku trzeciego seta urazu nabawił się Uros Kovacević. – Nie był to łatwy moment, więc mega cieszę się, że wszyscy mnie wspierali. Dzięki temu grało mi się dużo łatwiej, byłem bardziej pewny siebie i fajnie drużyna zbudowała tę atmosferę – mówił Orczyk. –  Ten pierwszy mecz w serii zacząłem dobrze, ale potem trochę „siadłem” i przede wszystkim ta duża liczba błędów mocno mnie obciążała. Udało nam się wtedy wygrać, więc byłem zadowolony, że pomimo tego drużyna odniosła zwycięstwo. W tym meczu wszystko szło w naszej drużynie bardzo dobrze, trzymaliśmy poziom i kontuzja Urosa mogła nam nieco pokrzyżować plany, ale można powiedzieć, że stanąłem na wysokości zadania i jakoś w miarę pomogłem drużynie – ocenił Piotr Orczyk.

Być może już w piątek uda się jego zespołowi zakończyć rywalizację, aby sięgnąć po brąz podopieczni Igora Kolakovicia potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. – Musimy utrzymywać nasze przyjęcie, nie pozwalać im seryjnie punktować bezpośrednio z pola zagrywki i trzeba uważać na dobry blok rywali. Jeśli tego będziemy przestrzegać, unikniemy błędów i będziemy grać dobrze w ofensywie, to liczę, że uda nam się zamknąć już tę rywalizację w piątek – zapowiedział Piotr Orczyk. Czwarte spotkanie w tej serii w piątek, początek o godzinie 17:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę