Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Jeśli popatrzymy na tabelę, to to był ważny mecz

Piotr Orczyk: Jeśli popatrzymy na tabelę, to to był ważny mecz

Aluron CMC Warta Zawiercie odniósł cenne zwycięstwo w Suwałkach. Podopieczni Igora Kolakovicia triumfowali nad miejscowym Ślepskiem 3:0. – Fajnie, że wchodziliśmy w każdego seta dobrą siatkówką i przewagę punktową. Szkoda, że w trakcie partii ta przewaga trochę nam uciekała. Nie wiem do końca, czym to może być spowodowane. Cieszę się, że jak dochodziło do końcówek, to wychodziliśmy z nich zwycięsko – podsumował mecz jeden z liderów zawiercian Piotr Orczyk.

Od samego początku ekipa z Zawiercia robiła wrażenie i chociaż momentami miejscowi zmniejszali swoje straty, to każda z partii dość pewnie padała łupem Aluronu CMC. – Cieszę się z naszego zespołowego zwycięstwa. Wyszliśmy na boisko i cały czas graliśmy dobrze. Statuetka MVP to jedynie dodatek – podsumował Garrett Muagututia, który dla swojego zespołu zdobył 11 oczek, a na uwagę zasługuje jego skuteczność w ofensywie. – Wreszcie lepiej zagrałem w ataku, dla nas to naprawdę cenne zwycięstwo, odniesione z trudnym przeciwnikiem i na trudnym terenie – ocenił Amerykanin, który miał 63% skuteczności.

Z dobrej strony pokazał się także drugi z przyjmujących Piotr Orczyk, którego można uznać za króla skutecznych kontr. – To było spowodowane naszą dobrą obroną, mieliśmy sporo kontr, które lądowały na lewym skrzydle, gdzie akurat ja się znajdowałem – mówił Piotr Orczyk i dodał: –  Fajnie, że wchodziliśmy w każdego seta dobrą siatkówką i przewagę punktową. Szkoda, że w trakcie partii ta przewaga trochę nam uciekała. Nie wiem do końca, czym to może być spowodowane. Cieszę się, że jak dochodziło do końcówek, to wychodziliśmy z nich zwycięsko. W trzecim secie można powiedzieć, że lekko zdominowaliśmy przeciwników – przyznał przyjmujący Aluronu CMC, który zapisał na swoim koncie 14 punktów i razem z Mateuszem Malinowski był najlepiej punktującym graczem w swojej drużynie.

Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Ślepsk Malow Suwałki w ligowej tabeli przed piątkowym pojedynkiem dzieliły zaledwie dwa punkty, więc wygrana drużyny Igora Kolakovicia z tej perspektywy była dość istotna. – To długa podróż, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Jeśli popatrzymy na tabelę, to to był bardzo ważny mecz – podsumował Orczyk.

źródło: inf. prasowa