Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk i Gjorgji Gjorgiev o zakończonym sezonie

Piotr Orczyk i Gjorgji Gjorgiev o zakończonym sezonie

Aluron CMC zajął w sezonie 2020/2021 ósmą pozycję po przegranej rywalizacji ze Ślepskiem Malow Suwałki.  O ocenę sezonu pokusili się Piotr Orczyk i Gjorgji Gjorgiev.  – Dobrze weszliśmy w sezon i wydawało się, że naprawdę możemy dużo osiągnąć. Tworzyliśmy zgraną drużynę, natomiast potem ta forma gdzieś nam uciekła i przydarzyło nam się parę potknięć, które raczej przydarzyć się nie powinny. Ostatecznie kończymy na tym ósmym miejscu, szkoda tego złotego seta, porażki i siódmej lokaty – powiedział przyjmujący.

O ocenę sezonu w wykonaniu drużyny z Zawiercia pokusił się Piotr Orczyk. – Dobrze weszliśmy w sezon i wydawało się, że naprawdę możemy dużo osiągnąć. Tworzyliśmy zgraną drużynę, natomiast potem ta forma gdzieś nam uciekła i przydarzyło nam się parę potknięć, które raczej przydarzyć się nie powinny. Ostatecznie kończymy na tym ósmym miejscu, szkoda tego złotego seta, porażki i siódmej lokaty. Aczkolwiek wydaje mi się, że biorąc pod uwagę cały sezon i to, jak prezentowaliśmy się na przestrzeni tych wszystkich miesięcy, to właśnie siódma pozycja byłaby takim adekwatnym miejscem – ocenił przyjmujący, który do zespołu dołączył przed rozpoczęciem sezonu podobnie jak Gjorgji Gjoriev. – Początek faktycznie był świetny. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i przez kilka pierwszych tygodni. Te kilka pierwszych spotkań były świetne, ale po przerwie związanej z koronawirusem mieliśmy trudny powrót. Myślę, że wszystkie drużyny miały ten problem, nie ma tutaj wymówek, ale szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany, że nie udało nam się wejść do półfinału. To jest sport, musimy podnieść głowy i walczyć dalej w następnym sezonie – ocenił rozgrywający.Piotr Orczyk dostał w tym sezonie sporo szans na pokazanie się na boisku i je wykorzystał. Sam zawodnik także jest zadowolony ze swojej indywidualnej postawy. – Indywidualnie bardzo cieszę się, że trener postawił na mnie i dał mi wiele szans. W końcu mogłem cieszyć się tą siatkówką i graniem. Jestem bardzo wdzięczny jemu i klubowi za to, że dali mi szansę i faktycznie w jakiś sposób ją wykorzystałem i spędziłem na boisku naprawdę dużo czasu. Pod tym względem myślę, że jest to jakiś udany okres dla mnie. Liczyłem na lepszy rezultat drużyny, ale liczę, że w następnym sezonie pokażemy więcej i będzie to wyglądało jeszcze lepiej – powiedział Orczyk. W innym tonie wypowiedział się Gjorgiev. – Nie spodziewałem się tego, że początek sezonu będzie dla mnie tak trudny. Szczerze mówiąc, to nie był jeden z moich najlepszych sezonów. Starałem się jednak dawać z siebie maksimum, tyle ile mogłem. Zagrałem parę dobrych spotkań. Tak jak mówiłem, naprawdę chciałem wejść do półfinału i próbować walczyć o tytuł mistrzowski, ale taki jest sport.

Obaj zawodnicy przyznali, że zachowają z tego trudnego, covidowego sezonu mnóstwo wspomnień.  – Myślę, że najbardziej zapamiętam początek sezonu. Wejście w sezon było naprawdę „z grubej rury”. Nie tylko wygrywaliśmy, ale także graliśmy dobrą siatkówkę, którą bardzo dobrze się oglądało. Myślę, że z czasem nam to umknęło, ale ten początek zapamiętam jako naprawdę fajny okres – przyznał Orczyk. – Chyba to, że cała drużyna trzymała się razem przez cały rok, w gorszych i lepszych momentach. Kumplowaliśmy się ze sobą, wszyscy lubili się nawzajem, co jest naprawdę rzadkie w siatkówce. Na początku sezonu wygrywaliśmy wszystkie mecze i to było świetne uczucie. A wyjątkowy moment to pierwszy domowy mecz, gdy kibice byli w hali i wspierali nas. Naprawdę cieszyło mnie tych kilka spotkań, podczas których trybuny nie były puste – dodał z kolei Gjorgji Gjorgiev. 

Rozgrywający zespołu z Zawiercia ocenił także  samą Plusligę. – Jest jedną z najlepszych lig. Wiedziałem to wcześniej, bo graliśmy przeciwko polskiej reprezentacji i wiedziałem, że jest jedną z najlepszych na świecie. Na początku w hali byli kibice i to była zupełnie inna historia. Było mi przykro, że nie mogli być z nami, gdziekolwiek pojechaliśmy. Poziom PlusLigi jest bardzo wysoki, organizacja jest prawie idealna, więc jestem szczęśliwy, że w tym roku byłem częścią PlusLigi.

źródło: aluroncmc.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę