Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Nowakowski: Zachowaliśmy bardziej chłodną głowę

Piotr Nowakowski: Zachowaliśmy bardziej chłodną głowę

fot. Damian Warwas

– Nie wiem, jak wygraliśmy te końcówki. Może po prostu zachowaliśmy w nich bardziej chłodną głowę. Musimy cieszyć się z tego zwycięstwa, niezależnie od stylu – stwierdził po wygranej z Grekami Piotr Nowakowski, środkowy polskiej kadry.

Biało-czerwoni męczyli się trochę w meczu z Grekami, ale ostatecznie pozwolili rywalom urwać tylko jedną partię. W efekcie po trzech meczach mają trzy wygrane na koncie, co daje im prowadzenie w grupie. – Wszyscy powinniśmy zagrać zdecydowanie lepiej, ale po drugiej stronie siatki była mocna drużyna, która wspaniale przyjmowała i mocno zagrywała. Skończyła mecz na wysokim procencie w ataku, więc grało nam się bardzo ciężko. W sumie nie wiem, jak wygraliśmy te końcówki. Może po prostu zachowaliśmy w nich bardziej chłodną głowę. Musimy cieszyć się z tego zwycięstwa, niezależnie od stylu – stwierdził Piotr Nowakowski, środkowy polskiej kadry.Był on jednym z liderów w meczu z Grekami. Prezentował się nie tylko dobrze w bloku, ale również w ataku, notując na swoim koncie 20 punktów. – Akurat z bloku jestem zadowolony w 90%. Było jeszcze kilka okazji, w których punkty powinny być zdobyte. Cieszy mnie moja gra, aczkolwiek widzę w niej mankamenty. Fajnie, że udało się pograć więcej środkiem. Zamieniłem tę możliwość na dobry wynik – podkreślił doświadczony środkowy.

Podopieczni Vitala Heynena na odpoczynek nie mają co liczyć. Już w poniedziałek czeka ich potyczka z Belgami. – Musimy wyjść z jak najlepszym nastawieniem na to spotkanie jakbyśmy grali z Brazylią. Damy sobie radę. Mam nadzieję, że kibice nam pomogą. W każdej hali w Polsce chce się grać – zaznaczył mistrz świata, który liczy, że biało-czerwoni dotrą do finału. – Gramy jak potrafimy. Idzie nam bardzo dobrze. Obyśmy w finale zagrali w Katowicach. Żeby wówczas nasza forma eksplodowała razem z całym Spodkiem – zakończył Piotr Nowakowski.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę