Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Nowakowski: Seta straciliśmy na własne życzenie

Piotr Nowakowski: Seta straciliśmy na własne życzenie

fot. Damian Warwas

– Seta straciliśmy troszkę na własne życzenie. Zaczęliśmy w drugiej partii popełniać bardzo dużo błędów. Portugalczycy to wykorzystali, tym bardziej, że świetnie zagrywali. Zgubiliśmy nasz rytm, ale na szczęście od trzeciego seta wróciliśmy na właściwe tory – podsumował wygraną z Portugalczykami środkowy polskiej kadry Piotr Nowakowski.

Siatkarze reprezentacji Polski zaczęli udział w mistrzostwach Europy. Ich celem w nich jest medal, który choć trochę ma osłodzić im nieudany występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. – Fajnie byłoby gdybyśmy trochę lepszy wynik osiągnęli w poszczególnych turniejach. Ale wyszło jak wyszło. Jesteśmy gotowi, aby w naszych halach wywalczyć kolejny medal. Fizycznie wyglądamy całkiem nieźle, atmosferę kibice tworzą nam wspaniałą, więc w takich warunkach walczy się przyjemnie – skomentował Piotr Nowakowski, środkowy polskiej kadry.W pierwszym meczu mistrzostw podopieczni Vitala Heynena pokonali Portugalczyków. Moment słabości przytrafił im się w drugiej odsłonie, ale ostatecznie wygrali 3:1. – Seta straciliśmy troszkę na własne życzenie. Zaczęliśmy w drugiej partii popełniać bardzo dużo błędów. Portugalczycy to świetnie wykorzystali, tym bardziej, że świetnie zagrywali. Zgubiliśmy nasz rytm, ale na szczęście od trzeciego seta wróciliśmy na właściwe tory i praktycznie kontrolowaliśmy już spotkanie do końca – zaznaczył doświadczony siatkarz.

Po dniu przerwy biało-czerwonych czeka starcie z Serbami, którzy bronią tytułu mistrza Europy. Od wyniku tego meczu może zależeć to, która z tych drużyn wyjdzie do dalszego etapu rywalizacji z pierwszego miejsca w grupie. – Serbowie budowali formę na ten turniej, ale my też jesteśmy fizycznie odpowiednio przygotowani, żeby zagrać dobre spotkania. Mamy atut własnej publiczności, która nam bardzo mocno pomaga. Myślę, że jesteśmy w stanie pokonać Serbów. Ta wygrana na pewno ułatwiłaby nam drabinkę. Jeśli wygramy naszą grupę, to później teoretycznie powinno nam być łatwiej – zakończył Piotr Nowakowski.

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę