Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Nowakowski: Do reprezentacji na ten moment już się nie nadaję

Piotr Nowakowski: Do reprezentacji na ten moment już się nie nadaję

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tylko jeden gracz reprezentacji Polski siatkarzy ma szansę wywalczenia po raz trzeci z rzędu złotego medalu mistrzostw świata w turnieju startującym 26 sierpnia – to Paweł Zatorski, libero kadry. Pozostałych czterech podwójnych czempionów globu albo zrezygnowało na własną prośbę, albo z nich zrezygnowano. Jednym z zawodników, którzy sami postawili już tylko na karierę klubową jest środkowy Projektu Warszawa Piotr Nowakowski, złoty medalista MŚ 2014 i 2018. – Obawiam się, że moja kariera sportowa byłaby krótsza, gdybym nadal musiał funkcjonować na dwóch polach – tłumaczy w rozmowie z Super Expressem.

 Twoja rezygnacja z gry w kadrze miała na celu chęć przedłużenia sobie kariery klubowej, której nie da się pogodzić z reprezentacyjnymi obowiązkami z powodów zdrowotnych?

Piotr Nowakowski:Wiele było czynników. Z wielkim bólem serca musiałem to uczynić, względy zdrowotne i rodzinne miały kluczowy wpływ. Obawiam się, że moja kariera byłaby krótsza, gdybym nadal musiał funkcjonować na tych dwóch polach. I jeszcze pokazać się z jak najlepszej strony, bo wiadomo, że na kadrę nie jedzie się za zasługi. Ja do reprezentacji na ten moment już się nie nadaję. Troszkę będę smutny, że mnie nie ma w MŚ, troszkę będę zazdrościł oglądając chłopaków w akcji, ale łezki nie uronię, aż tak emocjonalnie do tego nie zamierzam podchodzić.

Stać nas na złoto?

– Tak. Gramy u siebie, mamy mega wsparcie, wspaniałą drużynę głodną sukcesów, która w tym sezonie pokazywała, że umie grać na mistrzowskim poziomie. Ostatnie mecze pokazały bardzo dobrą formę, która powinna jeszcze rosnąć w trakcie turnieju. Drogę do półfinału mamy w miarę prostą. Nie narzucam żadnej presji, ale liczę, że uda się wejść do strefy medalowej bez większych problemów.

Bronimy tytułu w Polsce, co niesie też duże ciśnienie i oczekiwania. Ty wygrywałeś złoto mundialu i w kraju, i poza nim. Trudniej gra się u nas?

– Tak naprawdę, problemy zdarzały się i w turnieju w 2014, i w 2018 roku, ale liczy się ostateczny wynik. Są swa złote medale, pora na trzeci.

*Rozmawiał Marek Żochowski, więc w serwisie sport.se.pl

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę