Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Nowakowski: Pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z trudnych sytuacji

Piotr Nowakowski: Pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z trudnych sytuacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski bez straty seta pokonała Belgów i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. – Wszystko mieliśmy pod kontrolą. W drugim secie podkręciliśmy atmosferę i pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z trudnych sytuacji. To nam się udało. Cieszymy się, że mamy zwycięstwo – mówił po wygranej środkowy polskiej kadry Piotr Nowakowski. 

Jedynie w drugim secie reprezentacja Polski miała małe problemy z pokonaniem kadry Belgów, triumfując dopiero po krótkiej grze na przewagi. Pozostałe partie padły dość łatwym łupem biało-czerwonych. – Wszystko mieliśmy pod kontrolą. W drugim secie podkręciliśmy atmosferę i pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z trudnych sytuacji. To nam się udało. Cieszymy się, że mamy zwycięstwo i dzień przerwy, żebyśmy mogli skupić się na Ukrainie – krótko ocenił Piotr Nowakowski.To ten doświadczony zawodnik był królem siatki, 6 razy powstrzymał ataki rywali, a w sumie reprezentacja Polski miała ich 16 i wyraźnie zdominowała wydarzenia na siatce. – We wszystkich meczach blok i zagrywka to naczynia połączone dość mocno. Gdy dobrze zagrywamy, łatwiej jest zablokować. Nie graliśmy nawet na maksa tym serwisem, ale Belgowie i tak mieli spore problemy. Na siatce grało nam się zdecydowanie łatwiej gdy chłopaki z tyłu odrzucali ich zagrywką – tłumaczył Nowakowski, który od samego początku turnieju całkiem dobrze czuje się w elemencie bloku i wygląda na to, że jest w całkiem niezłej formie. – Czuję się bardzo dobrze, mocno rozkręcony i obym mógł jeszcze dalej to pociągnąć to będzie super wszystko – podkreślił doświadczony środkowy.

Teraz przed Polakami jeden dzień przerwy. Fazę grupową podopieczni Vitala Heynena zakończą starciem z Ukrainą. – Nie omawialiśmy jeszcze taktyki na Ukrainę, ale na pewno coś wymyślimy – zapowiedział Piotr Nowakowski.

Reprezentacja Ukrainy zajmuje aktualnie 3. miejsce w grupie A, przed nią oprócz starcia z biało-czerwonymi jeszcze wtorkowy pojedynek z Belgami, którzy w tabeli znajdują się tuż za Ukraińcami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę