Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Nowakowski: Nie myślimy teraz o tym, co będzie po awansie

Piotr Nowakowski: Nie myślimy teraz o tym, co będzie po awansie

fot. Damian Warwas

Tie-breakiem zakończył się pojedynek pomiędzy Polakami i Serbami. Biało-czerwoni uciekli spod topora, bowiem przegrywali już 1:2. Przy wypełnionych trybunach podopieczni Vitala Heynena nie zawiedli i po zaciętej piątej partii mogli cieszyć się ze zwycięstwa. – Wygrana z obecnymi jeszcze mistrzami Europy daje mega kopa. Zwłaszcza, że stało się to w tie-breaku do 14 przed halą pełną kibiców. Trybuny niosły nas tak mocno – mówił po spotkaniu środkowy Piotr Nowakowski. 

Starcie z Serbami było do tej pory jednym z ładniejszych meczów grupy A mistrzostw Europy. W końcówce tie-breaka więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy triumfowali po walce na przewagi. – Cieszymy się z wygranej. Zrobiliśmy co mieliśmy do zrobienia – krótko skomentował Piotr Nowakowski. Pojedynek z mistrzami Europy prawdopodobnie decydował o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A, a co za tym idzie – będzie miała potem łatwiejszą drabinkę turniejową. – Nie myślimy teraz o tym, co będzie po awansie. Gramy swoją siatkówkę i cieszymy się, że możemy grać tutaj przed własną publicznością. Wygrywać takie mecze, cieszyć się grą. Tego nam brakowało i na igrzyskach i po nich – podkreślił doświadczony środkowy bloku.Biało-czerwoni zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy rozpoczęli więc od dwóch wygranych, ale nie bez powodu triumf nad aktualnymi złotymi medalistami europejskiego czempionatu smakuje lepiej. – Wygrana z obecnymi jeszcze mistrzami Europy daje mega kopa. Zwłaszcza, że stało się to w tie-breaku do 14 przed halą pełną kibiców. Trybuny niosły nas tak mocno – ocenił Piotr Nowakowski.

To on jako jeden z niewielu graczy w tegorocznej kadrze pamięta smak złota mistrzostw Europy. – Z mistrzostw 2009 pamiętam super fetę po jeszcze w Turcji i najlepsze przywitanie jakie mieliśmy do tej pory po powrocie do Polski. Odkryty autobus, przejazd przez Warszawę – fajnie byłoby to powtórzyć. Mam nadzieję, że w tych mistrzostwach Europy spiszemy się dla kibiców na medal. Najlepiej złoty – zapowiedział Piotr Nowakowski. Na razie jednak podopieczni Vitala Heynena muszą skupić się na fazie grupowej. Już w niedzielę ich rywalem będą Grecy. Początek spotkania o 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę