Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Z formą jest średnio

Piotr Nowakowski: Z formą jest średnio

fot. Aleksandra Twardowska

Reprezentacja Polski siatkarzy już niedługo spotka się na zgrupowaniu w Spale. – Z formą jest średnio. Nie jestem z tego zadowolony. Na początku, gdy była możliwość powrotu, dbałem o siebie, robiłem wszystkie treningi, ale z biegiem czasu zrobiłem się leniwy. Mam nadzieję, że trener Vital Heynen się nie rozczaruje widząc mnie w Spale – przyznaje w rozmowie z TVP Sport Piotr Nowakowski.

Zgrupowanie reprezentacji Polski siatkarzy rozpocznie się 1 czerwca i potrwa prawie dwa tygodnie. Ze względu na epidemię koronawirusa zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przed rozpoczęciem treningów poddani zostaną badaniom na COVID-19, nie będą mogli także opuścić ośrodka. – Spała jest najlogiczniejszym wyborem, ponieważ jest położona w środkowej Polsce, każdy ma mniej więcej taki sam dojazd. Będzie bezpiecznie, bo to duży ośrodek. Poza tym Spała jest w naszym sercu. Po takim czasie chętnie tam pojedziemy – mówi Piotr Nowakowski.Przedwczesne zakończenie sezonu ligowego i spowodowana epidemią kwarantanna sprawiły, że zawodnicy o formę musieli dbać we własnym zakresie. Nowakowski przyznaje, że nie było to łatwe zadanie. – Z formą jest średnio. Nie jestem z tego zadowolony. Na początku, gdy była możliwość powrotu, dbałem o siebie, robiłem wszystkie treningi, ale z biegiem czasu, gdy wiedzieliśmy, że ligi zostaną odwołane, niestety zrobiłem się leniwy – zdradza. – Nie jest mi z tym dobrze. Mam nadzieję, że trener Vital Heynen się nie rozczaruje widząc mnie w Spale – dodaje.

Środkowy nie ukrywa, że odwołanie większości zaplanowanych na ten sezon reprezentacyjny imprez, a w szczególności przełożenie igrzysk olimpijskich, pokrzyżowało mu plany, zarówno sportowe, jak i osobiste. – Jestem trochę zły. Ale nasza kadra nie jest wyjątkiem, wszyscy są w tym samym położeniu i każdy musi od nowa budować formę – mówi. Podkreśla jednak wagę czasu spędzonego z rodziną. – Jest on bezcenny. Nie wiem czy kiedykolwiek spędziłem tyle czasu z rodziną i jestem z tego bardzo zadowolony – przyznaje.

W ubiegłym sezonie 33-latek był zawodnikiem Vervy Warszawa Orlen Paliwa i wszystko wskazuje na to, że przedłuży z nią kontrakt. – Mam nadzieję, że zostanę w Warszawie, choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji – komentuje. Co do planów na przyszły rok, jednego jest jednak pewien: – Chcę jechać do Tokio, żeby być w pełni spełnionym sportowcem – zapowiada.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę