Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Lebioda: Chciałbym być czarnym koniem tego sezonu

Piotr Lebioda: Chciałbym być czarnym koniem tego sezonu

fot. GWR - Aleksandra Twardowska

– Chciałbym być czarnym koniem tego sezonu, ale chcielibyśmy awansować z zespołem do fazy play-off. Patrząc na skład osoby, który szykujemy, będzie to realne. Mam nadzieję, że ta ciężka praca, którą wykonamy w sierpniu przełoży się za chwilę na odpowiednie wyniki sportowe – powiedział Piotr Lebioda, trener pierwszoligowca z Częstochowy.

Po raz kolejny Exact Systems Norwid Częstochowa w okienku transferowym przechodzi rewolucję kadrową. Wiadomo już, że zespół opuściło 11 siatkarzy. Z poprzedniego sezonu w składzie zostali środkowi Łukasz Usowicz i Kamil Franczak, przyjmujący Damian Kogut i rozgrywający Adrian Kraś. Na stanowisku I trenera pozostał Piotr Lebioda. – Trwają rozmowy, wszystko jest w toku. Obecna sytuacja na rynku pokazała, że musimy pójść w ekonomię, ale niekoniecznie musi to oznaczać, że stracimy na tym sportowo. Próbujemy w tej chwili zorganizować zespół, który wystartuje w rozgrywkach I ligi, który będzie zespołem nieco młodszym, ambitnym. Na pewno czeka nas dużo pracy, ale nie chcemy, żeby to odbiło się na stronie sportowej. Szukamy takich rozwiązań, które będą z jednej strony ekonomiczne a z drugiej nie pogorszą naszej sytuacji sportowej – wyjaśnił szkoleniowiec.Dotychczas klub ogłosił pozyskanie libero Kacpra Wasilewskiego, który ostatni sezon spędził w Mickiewiczu Kluczbork. Z częstochowskim zespołem nieoficjalnie łączeni są również Mateusz Demcio, Kajetan Tokajuk czy Michał Żuk. – Obecnie trwają rozmowy, dopinamy umowy, natomiast nie mogę zdradzić nazwisk, dopóki nie zostaną podpisane kontrakty – stwierdził Piotr Lebioda. – W ligach niższych są perełki, które można u nas zagospodarować, z których można zrobić przyszłych siatkarzy a nie będę ukrywał, że co niektórzy chłopcy jeżeli ten plan, który mamy, się ziści, będą mogli za chwilę pukać do reprezentacji Polski – dodał.

Włodarze Norwida często powtarzali, że w perspektywie mają awans do PlusLigi. Ten cel został jednak odłożony na przyszłość. – Chciałbym być czarnym koniem tego sezonu, ale chcielibyśmy awansować z zespołem do fazy play-off. Patrząc na skład osoby, który szykujemy, będzie to realne. Mam nadzieję, że ta ciężka praca, którą wykonamy w sierpniu przełoży się za chwilę na odpowiednie wyniki sportowe, które nas wprowadzą do tej ósemki. Liczę również, że z tym zespołem, ponieważ widzę, co chłopcy do tej pory prezentowali, co mogą prezentować, będziemy chcieli zrobić niejedną niespodziankę i napsuć krwi zespołom, które szykują hity transferowe. Na pewno podejmiemy walkę od miejsca piątego w dół – opowiedział o planach zespołu trener Lebioda.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę