Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale plażowych ME

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w półfinale plażowych ME

W plażowych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Wiedniu świetnie spisują się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy w meczu ćwierćfinałowym pokonali w dwóch setach Hiszpanów Pablo Herrerę i Adriana Gavirę i w niedzielę powalczą o medale. Ich półfinałowymi rywalami będą zwycięzcy rywalizacji czesko-holenderskiej (Perusic/Schweiner – Boermans/de Groot).

Po wygranej w 1/8 finału z niemiecką parą Thole/Wickler Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W sobotę Polacy jako pierwsi wybiegli na boisko w Wiedniu, a ich rywalami była hiszpańska para Pablo Herrera/Adrian Gavira.

Początek spotkania był wyrównany i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalom (7:7). Przez chwilę to Hiszpanie prowadzili 10:9, ale na przerwę techniczną to biało-czerwoni schodzili z jednopunktową przewagą. W końcówce pierwszego seta Polacy byli skuteczniejsi od rywali i popełniali mniej błędów, czego efektem był wygrany set do 18.

Na początku drugiego seta również trwała zacięta walka punkt za punkt, ale to raczej rywale musieli gonić biało-czerwonych. Herrera i Gavira wyszli w końcu na prowadzenie (13:12), ale zaraz po tym musieli uznać wyższość reprezentantów Polski. Kantor i Łosiak odskoczyli rywalom i mieli piłkę meczową przy stanie 20:17. Zrobiło się nieco nerwowo po tym, jak kolejne dwie wymiany wygrali Hiszpanie, w końcu jednak nasi siatkarze zakończyli mecz i mogli się cieszyć z awansu do półfinału mistrzostw Europy.