Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gruszka: Za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę

Piotr Gruszka: Za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę

fot. Klaudia Piwowarczyk

We wtorek reprezentacja Polski zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalem biało-czerwonych będą Rosjanie. – Może za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę. Nie zdobyliśmy medalu na igrzyskach, ale jesteśmy wciąż bardzo mocnym zespołem. Gramy coraz lepiej, w dodatku u siebie. Naszą siłą są kibice, u chłopaków widać luz. Myślę, że to Rosjanie muszą się bardziej obawiać – ocenił w rozmowie z portalem interia.pl były reprezentant Polski Piotr Gruszka. 

Do tej pory w mistrzostwach Europy lepiej prezentują się podopieczni Vitala Heynena. Polacy nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, a w 1/8 finału zdominowali w Gdańsku Finów.– Może za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę. Nie zdobyliśmy medalu na igrzyskach, ale jesteśmy wciąż bardzo mocnym zespołem. Gramy coraz lepiej, w dodatku u siebie. Naszą siłą są kibice, u chłopaków widać luz. Myślę, że to Rosjanie muszą się bardziej obawiać. Wspominali, że są zmęczeni sezonem olimpijskim. Gdy osiąga się sukces, później ciśnienie delikatnie spada. I chociaż na ME wygrywają, nie prezentują takiego poziomu, jak w Tokio. Nie mają też Maksima Michajłowa, ich najważniejszego zawodnika – ocenił Piotr Gruszka, który widzi progres w grze polskiej kadry.

Forma sportowa jest. Nie oceniam tego przez pryzmat zwycięstw z Finlandią czy rywalami z grupy, bo to nie są zespoły na naszym poziomie. Opieram to na regularności zagrywki. “Strzelamy” bardzo mocno, popełniamy coraz mniej błędów. Praktycznie cały zespół zagrywa bardzo dobrze, a to pokazuje, że jest w rytmie. Idzie do przodu, na twarzach widać więcej uśmiechu. Nie ma tak dużego ciśnienia, jak na igrzyskach. Wszyscy spotkali się, by zrobić coś fajnego, nikt nie zrezygnował. A zwycięstwa napędzają. Mecz z Finlandią pokazał bardzo dużą pewność siebie. Czasami trzeba być jednak delikatnie czujnym, bo może to wyglądać wręcz za dobrze. A o awansie zdecyduje jeden mecz z rywalem, który też umie grać w siatkówkę. Chciałbym, by zagrywka utrzymała się na obecnym poziomie. Wtedy zagramy z Rosjanami bardzo dobrze – podsumował wybitny były reprezentant Polski.

Pojedynki Polski z Rosją zawsze wyzwalają trochę więcej emocji. – Tu nie chodzi o samych Rosjan, choć faktycznie tak się utarło, że gramy z nimi historyczne mecze. Ale też ta drużyna po prostu zawsze prezentuje wysoki poziom. Trzeba grać dużo lepiej niż zwykle, by z nimi wygrać. Ten zespół się nie poddaje, trzeba się z nim „bić”. Jeżeli odda się mu pole, jest ciężko. Gdy natomiast przeciwnik się z nimi “bije”, Rosjanie nie zawsze wytrzymują napór. Ważne, by nadać temu spotkaniu własny rytm i go utrzymywać. Wtedy Rosjan można złamać – skwitował Piotr Gruszka.

Mecz Polska – Rosja we wtorek, początek spotkania zaplanowany jest na 20:30.

Cała rozmowa z Piotrem Gruszka w serwisie interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę