Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Graban: Mam nadzieję, że wywalczymy upragniony medal

Piotr Graban: Mam nadzieję, że wywalczymy upragniony medal

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Nie spodziewaliśmy się łatwego meczu, ponieważ Aluron jest dobrym przeciwnikiem, chociaż w ostatnich meczach nie pokazuje swojej najwyższej formy. Cieszymy się, że zagraliśmy dobry mecz i zdobyliśmy trzy punkty – powiedział Piotr Graban, drugi trener stołecznej drużyny.

Zaskakująco gładko siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa rozprawili się w Zawierciu z Aluronem. Liczyli, że gospodarze zawieszą im wyżej poprzeczkę, ale pokonali ich w trzech dość szybkich setach. – Nie spodziewaliśmy się łatwego meczu, ponieważ Aluron jest dobrym przeciwnikiem, chociaż w ostatnich meczach nie pokazuje swojej najwyższej formy. Mimo tego jest na pewno dobrą drużyną, z którą trzeba się liczyć. My zrobiliśmy mocniejszy cykl treningowy już pod kątem play-off. Zaczynamy przygotowywać się do walki o medale. Zrobiliśmy ciężki trening, więc spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Wyszło inaczej. Cieszymy się, że zagraliśmy dobry mecz i zdobyliśmy trzy punkty – powiedział Piotr Graban, drugi trener stołecznej drużyny.Niekwestionowanym liderm VERVY w Zawierciu był Igor Grobelny, który zapisał na swoim koncie 21 punktów. Doświadczony przyjmujący nie tylko dobrze spisał się w ofensywie, w której uzyskał aż 67% skuteczności, ale także w defensywie był ostoją swojego zespołu. – Kiedy Igor przychodził do nas dwa lata temu, współpracował z Andreą w kadrze Belgii, więc trener wiedział jaki jest jego potencjał. Igor nam z każdym rokiem rozkwita. Cieszymy się z jego dobrej gry oraz całego zespołu. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będzie się tak rozwijał i będzie kluczowym zawodnikiem nie tylko w kadrze Belgii, ale też w naszym zespole – zaznaczył członek sztabu szkoleniowego warszawskiej drużyny.

Podopieczni Andrei Anastasiego nie zagrali w tym roku w Pucharze Polski, odpadli pechowo z Ligi Mistrzów, więc wszystkie swoje siły rzucili już na rywalizację w PlusLidze. Wierzą, że sezon zakończą z medalem na szyjach. – Każdy wie jak wygląda tabela, ale mam nadzieję, że chłopcy nie myślą o tym, z kim będziemy grali. Żeby walczyć o najwyższe cele, trzeba wygrać z każdym. Uważam, że zawsze trzeba grać o zwycięstwo, a na końcu okaże się, która drużyna w danym momencie była w optymalnej formie. Mam nadzieję, że będzie to nasza drużyna i że wywalczymy upragniony medal – zakończył Piotr Graban.

źródło: inf. własna, Verva Warszawa Orlen Paliwa - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved