Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Grupa jest fantastycznie zbudowana

Piotr Gacek: Grupa jest fantastycznie zbudowana

fot. Adrian Komorowski

–  Uważam, że nasza drużyna jest silna z Wilfredo Leonem i bez niego. Wierzmy w nią i dopingujmy. Nie pompujmy balona, co będzie jak przegramy, bo porażka w sporcie jest zawsze wkalkulowana – powiedział w rozmowie z Interią Piotr Gacek, wicemistrz  świata z 2006 roku, dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

– W tej reprezentacji jest mieszanka doświadczenia i młodzieży. Grupa jest fantastycznie zbudowana, ona się rozumie, integruje i bardzo ciężko pracuje. Stać nas na dużo. Uważam, że największy wpływ na wynik będzie mieć głowa, bo gramy u siebie z presją gospodarza, ale myślę, że doświadczenie niektórych zawodników spowoduje, że szatnia będzie trochę uspokojona.  – Co do Wilfredo Leona. Nie powinniśmy się już teraz o tym rozmyślać. Jest decyzja i skupmy się na tej drużynie, która jest. Nie pompujmy braku wiary w tę drużynę poprzez pytania, czy gdyby w kadrze był Leon, to byłoby lepiej. Wilfredo jest najlepszym zawodnikiem na świecie, jest bardzo potrzebny reprezentacji i trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej w pełni zdrowia do niej wrócił. Ale ktoś inny w jego miejsce dostał szansę i będzie chciał pokazać, że jest równie dobrym zawodnikiem i wartościowym dla reprezentacji. 

– Nasza drużyna jest silna z Wilfredo, czy bez niego. Wierzmy w nią i dopingujmy. Nie pompujmy balona co będzie jak przegramy, bo porażka w sporcie jest zawsze wkalkulowana. Apeluję o to, aby wzmacniać naszą drużynę, stymulować do tego, że mogą po raz kolejny obronić tytuł mistrza świata. Wiem, że mogą to zrobić i że oni sami w to wierzą – dodaje były reprezentant Polski.

Piotr Gacek będzie obserwował zmagania reprezentacji Polski podczas mundialu, ale skupia się przede wszystkim na pracy w roli dyrektora sportowego Projektu Warszawa. Zespół ze stolicy w przerwie letniej przeszedł sporą metamorfozę. Klub zatrudnił nowego trenera Roberto Santilliego w miejsce Andrei Anastasiego. Z Projektu odszedł m.in reprezentant Polski Bartosz Kwolek, drużynę wzmocnili m.in Artur Szalpuk, Niels Klapwijk, Kevin Tillie, Linus Weber, czy Jan Firlej.

– Niebawem ogłosimy także transfer nowego środkowego bloku. Roberto Santilli zna bardzo dobrze polską ligę, działa fantastycznie indywidualnie z zawodnikami. Bardzo mocno skupia się także na kwestii mentalnej, budowania odpowiedniej relacji w grupie. Dziś w siatkówce to jest bardzo ważne. Głowa i odpowiednia mentalność, właśnie to najczęściej decyduje o końcowym wyniku w polskiej lidze, bardzo silnej, wyrównanej i nieprzewidywalnej – mówi członek zarządu Projektu Warszawa.

– Będziemy walczyć w nowym sezonie o najwyższe cele. Trudno byłoby budować klub bez takiej wizji, bo to by się nie spinało z moją wewnętrzną ideologią, którą chciałbym czasami poskromić. To nie jest łatwe, gdy w sporcie coś nie wychodzi, a w sporcie jest tak, że często cos nie wychodzi. Uważam, że będziemy w stanie przeciwstawić się m.in takim drużynom jak ZAKS-ie Kędzierzyn Koźle, czy Asseco Resovii. 

– Jestem przekonany, że zbudowaliśmy silniejszy zespół niż w ubiegłym sezonie. Ta drużyna na pewno będzie miała swój mocny charakter i wolę zwycięstwa w każdym meczu. Wierzę, że nie powtórzy się nam taki rok, że będziemy się musieli ponownie zmagać z wieloma kontuzjami, czy innymi problemami. To jest niesłychane co się wydarzyło w tamtym sezonie. Przez całą swoją karierę nie pamiętam, aby tyle problemów dotknęło klub w jednym sezonie – powiedział dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

*Cały artykuł Zbigniewa Czyża dostępny w Interii

źródło: sport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę