Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Bielarczyk: Jest jeszcze wiele znaków zapytania

Piotr Bielarczyk: Jest jeszcze wiele znaków zapytania

fot. Katarzyna Antczak

Na wynik zespołu PGE Skry Bełchatów wpływ miały czynniki pozasportowe, jak na przykład problemy finansowe. Szwankowała również organizacja w klubie, co przełożyło się na zwolnienie z funkcji prezesa Konrada Piechockiego. Obecnie stery przejął p.o. prezesa Piotr Bielarczyk, który zapowiada, że przyszłość Skry nie jest zagrożona.

– PGE Skra wedle wszelkiego racjonalnego prawdopodobieństwa będzie dalej występowała w PlusLidze. Jestem przekonany i wierzę w to, że przyszłość klubu jest niezagrożona, choć jest jeszcze wiele znaków zapytania. Będziemy grali w PlusLidze i będziemy występować w Bełchatowie. Nie wyobrażam sobie, aby Skra miała opuścić Bełchatów. To miasto i ten klub są ze sobą immanentnie związane – przekonywał na konferencji prasowej.Bielarczyk odniósł się również do sytuacji finansowej klubu, która po odejściu Piechockiego była tragiczna. – Zastałem klub z 3 tys. zł w kasie mimo tego, że sponsor główny – PGE wypłacił krótko przed odejściem pana prezesa Piechockiego znaczące kwoty zgodnie z umową sponsoringową. Te kwoty zostały wydatkowane, prezes m.in. wypłacił sobie nagrodę. W naszej ocenie nie było to działanie odpowiednie pod kątem prawnym – powiedział.

Teraz klub stara się regulować wszelkie zaległości finansowe względem zawodników i pracowników, które powstały przez nieodpowiednie dysponowanie finansami. Trwa również opracowywanie strategii na przyszły sezon. – Dokonujemy wszelkich starań, aby uregulować wszystkie zobowiązania. […] Liczymy na to, że w kolejnym sezonie klub będzie miał stabilną sytuację finansową. Temu służą zaawansowane rozmowy ze sponsorami, m.in. z Grupą PGE, która w ciągu tego roku wpłaciła całość środków, które były przewidziane na trzy lata – stwierdził.

Można więc mieć nadzieję, że działaczom Skry uda się odbudować dawne mocarstwo. – Moim celem jest, by PGE Skra w nowy sezon weszła z uporządkowanymi finansami i mogła normalnie funkcjonować. Nazywamy to Skrą 2.0, nowym otwarciem i podejściem do funkcjonowania klubu, mimo jego wielkiej historii – podsumował Bielarczyk.

*autorem artykułu jest Seweryn Czernek sport.pl 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę