Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > W pierwszym sparingu kadr U16 lepszy zespół Czech

W pierwszym sparingu kadr U16 lepszy zespół Czech

Reprezentacja Polski U16 podjęła w Nysie kadrę młodzieżową Czech. Biało-czerwoni przegrali spotkanie 0:3, jednak zwyciężyli dodatkową partię 25:22.  Reprezentacje umówiły się, że w przypadku wyniku 3:0 dla którejkolwiek z ekip zostanie rozegrany dodatkowy, czwarty set. Lepiej w całym spotkaniu zagrali nasi południowi sąsiedzi i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tym towarzyskim starciu. Najwięcej emocji w meczu przyniosła druga odsłona, zakończona wygraną gości na przewagi.

W poniedziałek obie reprezentacje ponownie zetrą się ze sobą. Tym razem kadry w swoje progi przyjmie obiekt w Sulisławiu. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Początek  spotkania był wyrównany,  dopiero mniej więcej w połowie seta Czesi odskoczyli na 12:8. Dominacja gości z biegiem czasu stawała się coraz bardziej wyraźna  (21:16, 22:17). Wkrótce rywale mieli już piłki setowe (24:18,). Obronili jedną z nich, ale w kolejnej akcji Czesi udanym atakiem zakończyli seta. W drugiej partii początkowo prowadzili młodzi siatkarze z Czech, ale biało-czerwoni zdołali wyrównać na 6:6, a nawet wyjść na prowadzenie. Rywale jednak ponownie wrzucili wyższy bieg i odskoczyli na 17:12, zmuszając trenera Konrada Copa do wzięcia czasu.  Młodzi Polacy zdołali zbliżyć się na dwa oczka, ale wkrótce to rywale prowadzili już 21:17. Przewaga Czechów błyskawicznie jednak zaczęła topnieć i wkrótce było już 24:24. Okazali się oni jednak lepsi w grze na przewagi.

W trzecim secie Czesi od początku starali się narzucić swój styl gry (8:4, 10:6, 14:9). Biało-czerwoni zdołali wprawdzie zbliżyć się na 15:16, ale wkrótce różnica ponownie wzrosła (16:20). W końcówce polscy minikadeci zbliżyli się na 21:22, ale trzy ostatnie akcje seta należały do rywali. Rozegrany został jeszcze jeden dodatkowy set, w którym lepsi okazali się podopieczni trenera Copa.

Polska – Czechy 0:3
(19:25, 25:27, 21:25)

dodatkowy set: 25:22