Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy wygrany sparing BBTS-u

Pierwszy wygrany sparing BBTS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

BBTS Bielsko-Biała kontynuuje przygotowania do sezonu. Beniaminek PlusLigi w ostatnim czasie rozegrał kolejne sparingi. W starciu z drugoligowym MCKiS-em Jaworzno zremisował 2:2. Już dzień później, w sobotę 20 sierpnia bielszczanie wygrali pojedynek z reprezentacją Tunezji 3:0. Już w poniedziałek Tunezyjczycy będą mieli okazję na rewanż.

BBTS Bielsko-Biała po wygraniu I ligi mężczyzn awansował do PlusLigi. W drużynie w czasie okienka transferowego doszło do znacznej przebudowy. W zespole zostało trzech środkowych (Adrian Hunek, Mateusz Zawalski i Wojciech Siek), rozgrywający Radosław Gil, atakujący Jake Hanes i libero Bartosz Fijałek.W swoim pierwszym sparingu BBTS przegrał 0:4 z częstochowskim Norwidem. Kolejnym sparingpartnerem bielszczan był MCKiS Jaworzno, który obecnie przygotowuje się do sezonu w II lidze. Jaworznianie postawili się rywalom i mecz zakończył się remisem. W wyjściowym składzie BBTS-u znajdowali się Radosław Gil, Dawid Woch, Wojciech Siek, Jakub Urbanowicz, Radosław Puczkowski, Daulton Sinoski oraz Bartosz Fijałek. Inauguracyjną odsłonę bielszczanie wygrali do 17. W drugim secie Konrad Formela, który jest testowany przez beniaminka, zastąpił Urbanowicza, a Dominik Teklak – Fijałka. W tej odsłonie również BBTS był górą, tym razem 25:18. W trzeciej partii na boisku pojawił się Adrian Hunek i Mateusz Zawalski. Miejsce Radosława Puczkowskiego zajął Urbanowicz, zaś w czwartej odsłonie Puczkowski wrócił, zmieniając Formelę. Obie partie BBTS przegrał do 21. W szeregach MCKiS-u liderem był Patryk Strzeżek, który zdobył 12 punktów.

Już dzień po meczu z drugoligowcem na bielszczan czekało starcie z reprezentacją Tunezji. Tunezyjczycy już w sobotę 27 sierpnia meczem z Portoryko rozpoczną swój udział w mistrzostwach świata. W Katowicach reprezentacja Tunezji zagra jeszcze z Ukraińcami i Serbami. Spotkanie w bielskiej hali było zacięte a zwycięsko wyszli z niego gospodarze. BBTS wygrywał kolejno sety do 21, 22 i 22. W wyjściowym zestawieniu BBTS-u byli Gil, Hunek, Siek, Urbanowicz, Formela, Sinoski oraz Fijałek. Ponownie w czasie meczu trener Brokking rotował składem, ale tym razem nie przeszkodziło to bielszczanom w odniesieniu zwycięstwa.

Kolejnym meczem kontrolnym BBTS-u będzie rewanżowe starcie z Tunezją 22 sierpnia, a następnie drugi mecz z Norwidem (24 sierpnia. w Bielsku-Białej). Kilka dni później bielszczanie udadzą się do Lublina na turniej z udziałem innych plusligowych zespołów.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę