Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy transfer Cuprum Lubin

Pierwszy transfer Cuprum Lubin

Szymon Jakubiszak dołącza do drużyny Cuprum Lubin. Przyjmujący ma 22 lata i mierzy 208 cm. Jest wychowankiem Trefla Gdańsk i reprezentował ten klub we wszystkich kategoriach młodzieżowych od młodzika aż do Młodej Ligi. Występując w kadrze narodowej Juniorów zdobył dwa złote medale: w mistrzostwach Europy w 2016 oraz mistrzostwach świata w 2017 roku. 

Szymon Jakubiszak to siatkarz utalentowany, już jako 17-latek trenował z pierwszym składem gdańskiego klubu, pod okiem trenera Anastasiego. Od 4 sezonów gra w Pluslidze. W trakcie zeszłorocznych rozgrywek przyjmujący wystąpił w 20 meczach, kończąc sezon ze średnią 53% skuteczności w ataku. Jego mocną stroną jest zagrywka.Pierwszy raz zmieniasz barwy klubowe, uznałeś że pora na nowe wyzwania?

Szymon Jakubiszak:Zdecydowanie tak. Myślę, że zmiana klubu i otoczenia dobrze wpłynie na mój rozwój. Jestem jeszcze dość młodym zawodnikiem ale uznałem, że najwyższa pora coś zmienić.

Dlaczego wybrałeś Cuprum Lubin?

– Głównym powodem mojego wyboru była możliwość współpracy z trenerem Marcelo Fronckowiakiem. Jestem pewien, że dzięki niemu poprawię swoje umiejętności. Liczę również na to, że stworzymy zgrany zespół razem z chłopakami z drużyny.

Czego oczekujesz w zbliżającym się sezonie?

– Bardzo chciałbym jak najwięcej grać. Liczę również na to, że będziemy zwyciężać a na nasze mecze przyjdzie dużo kibiców.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved