Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwszy sparing Radomki Radom na plus

Pierwszy sparing Radomki Radom na plus

Ekipa E.Leclerc Moya Radomki Radom ma za sobą prawie miesiąc przygotowań do nowego sezonu TAURON Ligi. Podopieczne Riccardo Marchesiego rozegrały pierwszy sparing, w którym pokonały SPS Stal Mielec 3:1.

Jeszcze przed starciem spotkania trenerzy obu ekip postanowili, że bez względu na wynik, ich podopieczne rozegrają cztery sety. Riccardo Marchesi do boju w pierwszej szóstce wysłał Katarzynę Skorupę, Brunę Honorio, Julię Twardowską, Janisę Johnson, Justynę Łukasik i Izabelę Bałucką, a rolę libero pełniła Agata Witkowska.

Początek meczu, jak i cała premierowa partia, były wyrównane, a obu drużynom zdarzały się nerwowe momenty, co niestety przekładało się na brak dokładności. Ostatecznie w samej końcówce to radomianki spisały się lepiej, wygrywając seta 25:23. Dwie kolejne odsłony to zdecydowanie lepsza postawa gospodyń i pewne zwycięstwa 25:15 i 25:20. Dopiero w dodatkowym secie siatkarki z Mielca mogły cieszyć się ze zwycięstwa. – Myślę, że sparing jest dla nas na plus. Granie z zespołem z TAURON Ligi jest dużym doświadczeniem i moim zdaniem dziewczyny podeszły bardzo poważnie do spotkania. Graliśmy mikasami, co było dla nas sporym minusem. Jest sporo rzeczy do poprawienia, ale część tego, co zespół zaprezentował w tym sparingu była jak najbardziej na plus i myślę, że dalsza nasza praca i poprawianie pewnych elementów będzie szło w tym kierunku, w którym chcemy – oceniła na łamach klubowych mediów Agnieszka Rabka, trenerka ekipy z Mielca.

W kolejnym pojedynku sparingowym już w sobotę Radomka zmierzy się z DPD Legionovią Legionowo.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – SPS Stal Mielec 3:1
(25:23, 25:15, 25:20, 22:25)

źródło: cozadzien.pl, opr. własne, Stal Mielec