Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwszy Brazylijczyk w szeregach Perugii

Pierwszy Brazylijczyk w szeregach Perugii

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Po oficjalnym ogłoszeniu transferu Kamila Semeniuka oraz Gregora Ropreta do Sir Safety Perugii dołączył kolejny obcokrajowiec. Nowym środkowym włoskiego zespołu został Flávio Gualberto. – Mam cele, każdego dnia chcę się rozwijać, doskonalić swoje umiejętności, pracować z kolegami z zespołu i sztabem, oczywiście starać się zdobywać trofea z zespołem. Zespół jest naprawdę silny! Zawodnicy i sztab są jednymi z najlepszych na świecie. Dla mnie to przyjemność być pierwszym brazylijskim graczem w historii SIR, możemy napisać dobrą historię – powiedział po ogłoszeniu transferu Flávio Gualberto.

 Brazylijski środkowy swoją karierę zaczynał w Minas Tenis Clube. Następnie występował w innych brazylijskich zespołach. Po sezonie 2019/2020, który spędził w SESC/Rio de Janeiro, przeniósł się do Europy. Po roku spędzonym w Aluron CMC Warcie Zawiercie obrał włoski kierunek. Z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Flávio Gualberto przeniósł się do Sir Safety Perugii. Będzie to pierwszy Brazylijczyk w barwach tego włoskiego klubu. Flavio jest reprezentantem Brazylii od 2015 roku. Środkowy zdobył wiele medali zarówno w barwach młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji. W 2019 roku wygrał Puchar Świata a rok temu Ligę Narodów.

W minionych rozgrywkach ligi włoskiej zajął drugie miejsce w rankingu środkowych za Simonem. Zdobył 239 punktów i zaliczył 58 skutecznych bloków. Dlaczego Brazylijczyk wybrał wicemistrza Włoch? – Perugia to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Silny, ambitny, zorganizowany klub, który gra o trofea. Dlaczego więc nie Perugia? – stwierdził. – W lidze włoskiej są najlepsi zawodnicy z każdego kraju. To najsilniejsza liga i musisz grać w 100% każdy mecz, aby wygrać – dodał.

Mam cele, każdego dnia chcę się rozwijać, doskonalić swoje umiejętności, pracować z kolegami z zespołu i sztabem, i oczywiście starać się zdobywać trofea z zespołem. Zespół jest naprawdę silny! Zawodnicy i sztab są jednymi z najlepszych na świecie. Dla mnie to przyjemność być pierwszym brazylijskim graczem w historii SIR, możemy napisać dobrą historię – zakończył środkowy.

źródło: opr. własne, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę