Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszoligowcy grali towarzysko

Pierwszoligowcy grali towarzysko

Gwardia Wrocław wciąż nie poinformowała oficjalnie, czy udało jej się przezwyciężyć problemy finansowe. Niewiadomą pozostaje skład tego zespołu na nadchodzący sezon. Klub rozpoczął jednak sparingowe granie. W swoich pierwszych kontrolnych meczach wrocławianie mierzyli się z Mickiewiczem Kluczbork. Formę sprawdzali też siatkarze Olimpii Sulęcin w starciach z Astrą Nowa Sól i Chrobrym Głogów oraz Avia Świdnik i Arka Chełm.

Za Olimpią Sulęcin pierwsze sparingi. We wtorek podopieczni trenera Copa mierzyli się z Astrą Nowa Sól. Sulęcinianie zremisowali ten sparing 2:2. W pierwszym secie wygrali po długiej walce na przewagi 29:27, ale kolejne dwie partie należały już do rywali (25:20, 25:18). Sulęcinianie jednak nie poddali się i wyrównali wynik rywalizacji, wygrywając czwartego seta do 20. W środę siatkarze Olimpii na wyjeździe rozegrali kolejny czterosetowy mecz towarzyski. Tym razem rywalem Olimpii był KGHM Chrobry Głogów, który okazał się w tym starciu lepszy. Pierwszy set był emocjonujący, podopieczni trenera Walencieja wygrali go dopiero 33:31. W kolejnych gra była bardziej jednostronna. Chrobry wygrywał do 18, 14 i 23.

Świdniczanie w środę pokonali CHKS Arkę Chełm 3:1. Beniaminek mecz kontrolny w Świdniku otworzył w składzie Sadkowski, Rusin, Baran, Magnuszewski, Kulik, Łapszyński i Sas (libero). W czwartek zespoły rozegrały rewanż w Chełmie. Tym razem w wyjściowym składzie beniaminka pierwszej ligi można było zobaczyć Marcyniaka, Rusina, Nowaka, Szwaradzkiego, Gonciarza, Łapszyńskiego i Cabaja (libero). Lepsi w tym sparingu okazali się zawodnicy Arki, którzy triumfowali 4:0.

Dwa mecze kontrolne rozegrali również siatkarze Mickiewicza Kluczbork i Gwardii Wrocław. Pierwsze starcie na swoją korzyść rozstrzygnęli kluczborczanie, którzy u siebie oddali rywalom zaledwie seta. W drugim spotkaniu, które rozegrane zostało już we Wrocławiu, czterosetowy pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.