Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszoligowcy grają gry kontrolne przed sezonem

Pierwszoligowcy grają gry kontrolne przed sezonem

KPS Siedlce jest gospodarzem turnieju towarzyskiego, w którym w półfinale pokonał 3:0 Anioły Toruń. W drugim meczu półfinałowym Avia Świdnik pokonała 3:1 BAS Białystok. W piątek rozpoczął się w Częstochowie turniej o Puchar zielona-energia.com. Do sobotniego finału awansowały Exact Systems Norwid Częstochowa oraz KKS Mickiewicz Kluczbork. Dwa sparingi rozegrali siatkarze AZS-u AGH Kraków, którzy pokonali w środę MOSiR Jasło, a w piątek ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

KPS Siedlce jest gospodarzem turnieju towarzyskiego. W piątek, 10 września  w hali przy ul. Prusa rozegrano mecze półfinałowe. KPS uporał się z Aniołami Toruń, a Polski Cukier Avia Świdnik pokonała BAS Białystok. Pierwszoligowcy zmierzą się w sobotnim finale, drugoligowcy powalczą o trzecie miejsce turnieju w Siedlcach.

W pierwszym meczu turnieju pierwszoligowa Polski Cukier Avia mierzyła się z ekipą z Białegostoku. BAS zdołał urwać rywalowi z wyższej ligi seta, ale ostatecznie musiał uznać wyższość ekipy trenera Witolda Chwastyniaka. Drugi półfinał to starcie gospodarz turnieju KPS Siedlce z drugoligowymi Aniołami Toruń. Siedlecki zespół bez większych problemów wygrał mecz bez straty seta i zapewnił sobie grę w finale.

W sobotę, 11 września w siedleckiej hali odbędą się decydujące mecze. O 12.00 w spotkaniu o trzecie miejsce zmierzą się drugoligowcy z Białegostoku i Torunia, a o 15.00 planowane jest rozpoczęcie  meczu finałowego, w którym o wygraną powalczą siedlczanie oraz świdniczanie. Siatkarze KPS Siedlce dedykują Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Ani Żołudź – młodej mieszkance Żar chorującej na stwardnienie rozsiane.

Wyniki półfinałów turnieju w Siedlcach:
Polski Cukier Avia Świdnik – BAS Białystok 3:1
(25:23, 24:26, 25:14, 25:20)
KPS Siedlce – Anioły Toruń 3:0
(25:15, 25:21, 25:16)

W piątek rozpoczął się w Częstochowie dwudniowy turniej o Puchar zielona-energia.com z udziałem czterech drużyn TAURON 1. ligi Mężczyzn. Do sobotniego finału awansowały zespoły Exact Systems Norwid Częstochowa oraz KKS Mickiewicz Kluczbork.

Punktualnie o godzinie 16.00 meczem z Legią Warszawa częstochowianie rozpoczęli zmagania w turnieju o Puchar zielona-energia.com. Czterdzieści minut po zakończeniu tego spotkania na parkiet hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 wybiegli zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz KKS Mickiewicza Kluczbork.

Exact Systems Norwid Częstochowa po zwycięstwie 3:2 w pierwszym meczu półfinałowym nad Legią Warszawa został finalistą Pucharu zielona-energia.com. Spotkanie okazało się być bardzo zaciętym widowiskiem, a o końcowym zwycięstwie częstochowian zdecydował dopiero tie-break.

Mickiewicz Kluczbork uzupełnił stawkę finalistów Pucharu zielona-energia.com. W drugim spotkaniu półfinałowym zespół z województwa opolskiego pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. Tym samym podopieczni Mariusza Łysiaka jutro zmierzą się w wielkim finale z gospodarzem imprezy zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa.

Wyniki półfinałów Turnieju o Puchar zielona-energia.com:
Exact Systems Norwid Częstochowa – Legia Warszawa 3:2
(25:19, 25:19, 15:25, 23:25, 17:15)
KKS Mickiewicz Kluczbork – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(25:22, 21:25, 25:21, 25:23)

W środowe popołudnie AZS AGH Kraków rozegrał sparing z MKS MOSiR Jasło. Akademicy wykorzystują każdą okazję, aby rozegrać mecz kontrolny. W środę podopieczni Andrzeja Kubackiego zmierzyli się z MKS MOSiR Jasło. Drużyny rozegrały pięć setów. Krakowscy siatkarze wygrali wszystkie. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Karol Borkowski, który  zdobył aż 18 punktów.

W piątek zespół z Krakowa we własnej hali zmierzył się z ZAKSĄ Strzelce Opolskie i pewnie wygrał w trzech setach. W tym spotkaniu najlepiej zaprezentował się Daniel Grzymała, który zdobył 17 punktów, 12 atakiem, dołożył do tego 2 punktowe bloki i 3 asy serwisowe. 15 punktów natomiast zdobył Karol Borkowski

AZS AGH Kraków – MKS MOSiR Jasło 5:0
(25:19, 25:21, 25:15,  25:19, 15:9)

AZS AGH Kraków – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0
(25:20, 25:17, 25:21).