Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsze zwycięstwo Chrobrego

I liga M: Pierwsze zwycięstwo Chrobrego

W Siedlcach w ramach 4. kolejki I ligi mężczyzn spotkały się zespoły, które jeszcze w tym sezonie nie wygrały. PSG KPS Siedlce prowadził w sobotnim spotkaniu 2:1. Siatkarze KGHM SPS Chrobrego Głogów odwrócili losy meczu i wygrali po tie-breaku. Statuetkę MVP odebrał Bartłomiej Skorek.

Dobre otwarcie gospodarzy

Otwarcie spotkania było wyrównane, choć niepozbawione błędów. Po nieudanym zagraniu Stefaniszyna interweniował trener Walenciej (11:7). Gospodarze wywierali presję zagrywką, powiększając dystans punktowy. Skutecznie atakował Wiktor Kłęk (15:11). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po zagraniu Michała Kozłowskiego było już 17:13, ponownie o czas poprosił trener gości. Po przerwie Kozłowski dołożył jeszcze dwa asy. Do końca warunki dyktowali gospodarze. Atak Jakuba Czyżowskiego i błąd Gryca dały ostatnie punkty KPS-owi.

Chrobry wszedł do gry

Początek drugiego seta grany był punkt za punkt. Obie drużyny nie ustrzegły się błędów. Dobrze na środku punktował Kozłowski (11:11). W dalszej fazie seta żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Trener Walenciej sięgał po kolejne zmiany. Dobre wejście zaliczył Kacper Wnuk. W końcówce głogowianie zaliczyli serię przy zagrywkach Kamila Stefaniszyna. Dopiero po przerwie dla trenera Chwastyniaka seria została przerwana (22:23). W decydującym momencie siedlczanie doprowadzili do remisu, ale ostatnie punkty w tej odsłonie zdobywał Wnuk.

Od początku trzeciej partii głogowianie musieli odrabiać straty, skutecznie punktował Dawid Sokołowski. W kolejnych akcjach, podobnie jak w poprzednim secie, trwała walka na styku. Wynik oscylował wokół remisu. Dopiero przy zagrywkach Sokołowskiego KPS zaczął budować przewagę. Przy stanie 17:15 interweniował trener Walenciej, ale nie wybił z rytmu rywali. Dopiero po drugim czasie dla trenera przyjezdnych Sokołowski popełnił błąd (19:16). Do końca sytuację kontrolowali jednak gospodarze. Błędy rywali dały im ostatnie oczka w tym secie.

Wyrównana walka

Skuteczna gra Kłęka pozwoliła KPS-owi wyjść na prowadzenie w czwartym secie (11:9). Z czasem w szeregi gospodarzy zaczęły wkradać się błędy, dlatego interweniował trener Chwastyniak (11:12). W kolejnych akcjach trwała gra na styku, ale na nieznacznym prowadzeniu utrzymywali się siatkarze z Głogowa. Chociaż za sprawą dobrych zagrań Kłęka i Sokołowskiego KPS wyrównał, nie był w stanie odwrócić wyniku na swoją korzyść. Goście nie pomagali sobie popełniając błędy. Końcówka grana była punkt za punkt. Dopiero seria przy zagrywkach Jakuba Zimoląga sprawiła, że Chrobry wygrał seta do 22.

Po zagraniu Zimoląga Chrobry prowadził 4:1 w tie-breaku, szybko interweniował trener Chwastyniak. Seria przy zagrywkach Kaźmierczaka trwała, dopiero po drugim czasie dla szkoleniowca KPS-u skutecznie zaatakował Kłęk (3:6). Dobre akcje Sokołowskiego zniwelowały dystans. Chociaż podczas zmiany stron Chrobry prowadził 8:6, rywale nie poddawali się. Siedlczanie nie zdołali jednak odwrócić biegu seta. Punkt na wagę zwycięstwa gości zdobył Zimoląg.

MVP: Bartłomiej Skorek

PSG KPS Siedlce – KGHM SPS Chrobry Głogów 2:3
(25:17, 23:25, 25:20, 22:25, 13:15)

KPS: Kłęk (26), Kozłowski (8), Czyżowski (15), Wójcik (9), Sokołowski (15), Tomczak J. (2), Tomczak B. (libero) oraz Potera (libero), Kowalczyk, Kościółek (2) i Szpernalowski (3)
Chrobry: Antosik (1), Gryc (3), Stefaniszyn (1), Kowalewski (2), Kaźmierczak (3), Skorek (15), Januszewski (libero) oraz Skowronek, Żak (1), Zimoląg (8), Adamczyk (libero), Bobrowski (4) i Wnuk (16)