Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze szczegóły przedsezonowej Ligi Letniej PLS

Pierwsze szczegóły przedsezonowej Ligi Letniej PLS

fot. cev.eu

Osiem żeńskich i 16 męskich drużyn ma wziąć udział w letniej lidze. Z naszych informacji wynika, że zabraknie w tych przedsezonowych rozgrywkach tegorocznych medalistów LSK. PZPS zdradził pierwsze szczegóły nowych rozgrywek.  Na pewno zastosowane zostaną procedury bezpieczeństwa, ale na szczegóły poczekajmy, aż będzie bliżej terminu rozpoczęcia – zastrzegł Kamil Składowski z PLS SA.

Pandemia koronawirusa zdemolowała siatkarski kalendarz. PZPS już jakiś czas temu zapowiedział, że w lecie zorganizuje rozgrywki, które – choć w niewielki sposób – zrekompensują odwołane imprezy, w tym przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Teraz przedstawiono pierwsze założenia letniej ligi, bo tak je nazwano. Wystąpi w nich 8 żeńskich oraz 16 męskich zespołów. Start nastąpi najprawdopodobniej w ostatni weekend lipca.

Mecze odbywać się będą na piasku, ale według zasad halowych. – Zagramy w czteroosobowych drużynach. Każdy będzie mógł atakować. Przepisy będą jak w siatkówce halowej, sędziowie też będą z hali. Zgłosiły się praktycznie wszystkie drużyny PlusLigi i najlepsze ekipy Ligi Siatkówki Kobiet. Mecze będziemy rozrywać w ciągu trzech weekendów. Zaczynamy w ostatnim tygodniu lipca i gramy do połowy sierpnia – wyjaśnił na antenie Polsatu Sport Kamil Składowski, dyrektor ds. komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.

– Będziemy grać do 25 w każdym secie, do dwóch wygranych partii. Jeśli będzie remis 1:1 w setach, gramy tie-break do 15. Turnieje będą skupiać zarówno męskie, jak i żeńskie drużyny w jednym miejscu. Będziemy grać albo od piątku do niedzieli, albo w sobotę i niedzielę. To ma być superzabawa na najwyższym możliwym sportowym poziomie – dodał. Nie chciał jednak mówić o tym, jakie zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią mają obowiązywać podczas tych zawodów. – Zostały jeszcze dwa miesiące. W tym czasie wszystko się jeszcze może zmienić w tym zakresie. Na pewno zastosowane zostaną procedury bezpieczeństwa, ale na szczegóły poczekajmy, aż będzie bliżej terminu rozpoczęcia – zastrzegł.

Na razie nie wiadomo, jakie miejscowości będą gościć rozgrywki i czy na trybunach będą mogli pojawić się kibice. Trwają rozmowy z miastami. Wiele wskazuje jednak na to, że jeden z turniejów odbędzie się w centralnej Polsce – być może w Warszawie, jeden na pewno zagości nad Bałtykiem.

Dodajmy, że nie wszystkie drużyny podchodzą równie entuzjastycznie do nowej rywalizacji, co siatkarska centrala. Nie wystartuje w nich m.in. brązowy medalista tegorocznego sezonu i mistrz Polski sprzed roku, ŁKS Commercecon Łódź. – Podjęliśmy wspólnie decyzję, że nie weźmiemy udziału w lidze letniej. Uważamy, że jest to nie do pogodzenia z potrzebami naszego zespołu. Byłaby to przeszkoda, aby prawidłowo przygotować się do ligi zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym – powiedziała Katarzyna Sielicka, dyrektor ds sportowych ŁKS-u. Z naszych informacji wynika, że w rozgrywkach zabraknie również siatkarek Chemika Police i Developresu Rzeszów mimo zapewnień dyrektora Składowskiego o udziale „najlepszych ekip Ligi Siatkówki Kobiet”.

źródło: dzienniksport.com, inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved