Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze szczegóły przedsezonowej Ligi Letniej PLS

Pierwsze szczegóły przedsezonowej Ligi Letniej PLS

fot. cev.eu

Osiem żeńskich i 16 męskich drużyn ma wziąć udział w letniej lidze. Z naszych informacji wynika, że zabraknie w tych przedsezonowych rozgrywkach tegorocznych medalistów LSK. PZPS zdradził pierwsze szczegóły nowych rozgrywek.  Na pewno zastosowane zostaną procedury bezpieczeństwa, ale na szczegóły poczekajmy, aż będzie bliżej terminu rozpoczęcia – zastrzegł Kamil Składowski z PLS SA.

Pandemia koronawirusa zdemolowała siatkarski kalendarz. PZPS już jakiś czas temu zapowiedział, że w lecie zorganizuje rozgrywki, które – choć w niewielki sposób – zrekompensują odwołane imprezy, w tym przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Teraz przedstawiono pierwsze założenia letniej ligi, bo tak je nazwano. Wystąpi w nich 8 żeńskich oraz 16 męskich zespołów. Start nastąpi najprawdopodobniej w ostatni weekend lipca.Mecze odbywać się będą na piasku, ale według zasad halowych. – Zagramy w czteroosobowych drużynach. Każdy będzie mógł atakować. Przepisy będą jak w siatkówce halowej, sędziowie też będą z hali. Zgłosiły się praktycznie wszystkie drużyny PlusLigi i najlepsze ekipy Ligi Siatkówki Kobiet. Mecze będziemy rozrywać w ciągu trzech weekendów. Zaczynamy w ostatnim tygodniu lipca i gramy do połowy sierpnia – wyjaśnił na antenie Polsatu Sport Kamil Składowski, dyrektor ds. komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.

– Będziemy grać do 25 w każdym secie, do dwóch wygranych partii. Jeśli będzie remis 1:1 w setach, gramy tie-break do 15. Turnieje będą skupiać zarówno męskie, jak i żeńskie drużyny w jednym miejscu. Będziemy grać albo od piątku do niedzieli, albo w sobotę i niedzielę. To ma być superzabawa na najwyższym możliwym sportowym poziomie – dodał. Nie chciał jednak mówić o tym, jakie zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią mają obowiązywać podczas tych zawodów. – Zostały jeszcze dwa miesiące. W tym czasie wszystko się jeszcze może zmienić w tym zakresie. Na pewno zastosowane zostaną procedury bezpieczeństwa, ale na szczegóły poczekajmy, aż będzie bliżej terminu rozpoczęcia – zastrzegł.

Na razie nie wiadomo, jakie miejscowości będą gościć rozgrywki i czy na trybunach będą mogli pojawić się kibice. Trwają rozmowy z miastami. Wiele wskazuje jednak na to, że jeden z turniejów odbędzie się w centralnej Polsce – być może w Warszawie, jeden na pewno zagości nad Bałtykiem.

Dodajmy, że nie wszystkie drużyny podchodzą równie entuzjastycznie do nowej rywalizacji, co siatkarska centrala. Nie wystartuje w nich m.in. brązowy medalista tegorocznego sezonu i mistrz Polski sprzed roku, ŁKS Commercecon Łódź. – Podjęliśmy wspólnie decyzję, że nie weźmiemy udziału w lidze letniej. Uważamy, że jest to nie do pogodzenia z potrzebami naszego zespołu. Byłaby to przeszkoda, aby prawidłowo przygotować się do ligi zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym – powiedziała Katarzyna Sielicka, dyrektor ds sportowych ŁKS-u. Z naszych informacji wynika, że w rozgrywkach zabraknie również siatkarek Chemika Police i Developresu Rzeszów mimo zapewnień dyrektora Składowskiego o udziale „najlepszych ekip Ligi Siatkówki Kobiet”.

źródło: dzienniksport.com, inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę