Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa pożegnania w KS Enea Piła

Dwa pożegnania w KS Enea Piła

fot. Michał Szymański

W drugiej drużynie minionego sezonu KS Enei Piła doszło do pierwszych roszad kadrowych.  Zespół opuszczą przyjmująca Julia Baranowska oraz atakująca Urszula Bogacz.

Dwa udane sezony

KS Enea Piła przystąpił do rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2023/ 2024 jako beniaminek. Na koniec sezonu zajął drugie miejsce. W turnieju finałowym niespodziewanie wygrał z LOS-em Nowy Dwór Mazowieckim.  Wcześniej w sezonie 2022/2023 po jednym sezonie gry w II lidze awansował do I ligi. Zarówno Julia Baranowska oraz Urszula Bogacz grały we wspomnianych dwóch sezonach w ekipie z Wielkopolski. Działacze tego klubu zdecydowali się na odkrycie pierwszych kart.

Pierwsze pożegnania

Przyjmująca Julia Baranowska w minionym sezonie w barwach pilskiego klubu rozegrała 37 setów w 14 meczach. Zdobyła 88 punktów, zanotowała 10 asów serwisowych. 7 razy punktowała w bloku. Z kolei atakująca Urszula Bogacz rozegrała 52 sety w 26 meczach. Jej dorobek punktowy to 80 punktów, 8 asów serwisowych i jeden punkt zdobyty blokiem. Siatkarki te opuszczą klub z Wielkopolski i nie będą reprezentowały jego barw w przyszłym sezonie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze kobiet

źródło: KS Piła - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved