Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze kontrakty w Treflu po 22 maja

Pierwsze kontrakty w Treflu po 22 maja

fot. plusliga.pl

Na razie niewiele wieści transferowych dochodzi z Trefla Gdańsk. 22 maja na zebraniu rady nadzorczejj klubu ma zostać zatwierdzony budżet, a dopiero później będą podpisywane kontrakty z zawodnikami. Pierwsze ruchy transferowe w Gdańsku będą zatem znane po 22 maja.

Pandemia koronawirusa trochę skomplikowała sytuację na rynku transferowym. Poszczególne kluby musiały trochę zwolnić tempo parafowania nowych umów i dokonać zmian w budżetach na sezon 2020/2021. Przykładowo Trefl Gdańsk będzie dysponował o około 30-40% mniejszym budżetem niż w poprzednich rozgrywkach, co przełożyło się na możliwości pozyskania konkretnych siatkarzy. 22 maja ma on zostać zatwierdzony na zebraniu rady nadzorczej klubu, a dopiero później działacze przystąpią do podpisywania kontraktów z zawodnikami.Na zebraniu rady nadzorczej chcę przedstawić koncepcję składu, żeby wszystko było zaakceptowane przez właścicieli klubu. Jeśli będzie zgoda, to zostaje podpisanie dokumentów, wysłanie i dogranie szczegółów finansowych. Nieraz to już kwestia nawet jednego dnia – powiedział prezes Trefla, Dariusz Gadomski.

Na razie niezbyt wiele wiadomo o ruchach kadrowych w zespole z Gdańska. Przesądzone jest, że jego trenerem wciąż będzie Michał Winiarski. W składzie mogą zajść jednak spore zmiany. Na zakończenie kariery zdecydował się Wojciech Grzyb, dobry sezon w wykonaniu chociażby Bartosza Filipiaka i Pawła Halaby sprawił, że mogą trafić do silniejszych klubów. Ważne kontrakty mają Karol Urbanowicz (środkowy) i Mateusz Janikowski (przyjmujący), który został wypożyczony z Vervy Warszawa Orlen Paliwa. W Gdańsku mają zostać Pablo Crer, Ruben Schott i Marcin Janusz. Do Trefla przymierzany jest także Mariusz Wlazły, ale kontrakt z doświadczonym atakującym nie został jeszcze podpisany. – Prowadziliśmy rozmowy, ale obecnie są zawieszone. Jak tylko dostaniemy zielone światło, mam nadzieję, że uda się sfinalizować ten temat – zakończył Dariusz Gadomski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę