Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pięciosetowy sparing ZAKSY z Mickiewiczem, KPS lepszy od drugoligowca

Pięciosetowy sparing ZAKSY z Mickiewiczem, KPS lepszy od drugoligowca

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z Mickiewiczem Kluczbork 2:3 w meczu sparingowym przed inauguracją sezonu 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Z kolei w Siedlcach miejscowy KPS pokonał w spotkaniu towarzyskim drugoligową Legię Warszawa 3:1.

W piątkowe popołudnie dwie drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – ZAKSA Strzelce Opolskie i Mickiewicz Kluczbork rozegrały pięciosetowy sparing. Dla obu ekip był to świetny sprawdzian przed inauguracją pierwszoligowych rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwsza kolejka zostanie zainaugurowana 22 września. Tego dnia Gwardia Wrocław zmierzy się z AZS-em AGH Kraków.

Mecz kontrolny był bardzo dobrą okazją dla trenerów, aby przetestować różne ustawienia. Każdy set drużyny rozegrały praktycznie w innym ustawieniu.

W 1. kolejce TAURON 1. Ligi ZAKSA Strzelce Opolskie na wyjeździe zmierzy się z Olimpią Sulęcin. Spotkanie zaplanowano na 23 września, na godzinę 18.30. Natomiast Mickiewicz Kluczbork również na wyjeździe zagra z LUK Politechniką Lublin.

W piątkowe popołudnie drużyna KPS Siedlce we własnej hali podjęła drugoligowy zespół Legię Warszawa. Drużyny rozegrały sparing, która był cennym sprawdzianem formy przed inauguracją sezonu 2020/21.

Ekipy rozegrały cztery sety. Pierwszą partię wygrali goście. W kolejnych trzech dużo skuteczniejsi byli już podopieczni Mateusza Grabdy, którzy wygrali sety odpowiednio do 15, 23 i 16.

KPS Siedlce – Legia Warszawa 3:1
(22:25, 25:16, 25:23, 25:16)

KPS Siedlce: Nowak (4), Kańczok (19), Górski (11), Szymański (5), Ziemnicki (10), Bereza (5), Potera (L) oraz Truszkowski (1), Wójcik (14), Waloch (L), Ogrodniczuk (1), Tubiak (2), Skrzypczak
Legia Warszawa: Akala (6), Stępień M. (1), Żakieta (16), Obuchowicz (3), Pietkiewicz (9), Stępień B. (10), Tomczak (L) oraz Brzostek (1), Gawryś (1), Szewczyk, Godlewski, Sutryk (1), Kowalczyk (L)

Przypomnijmy, że KPS Siedlce w związku z tym, że nie trenuje w pełnym składzie, bowiem na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów przebywa, m.in. Przemysław Kupka oraz Dawid Pawlun, przełożyła swój pierwszy mecz. Siedlczanie zamiast zagrać na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 23 września, zmierzą się z bielszczanami dopiero 7 października.

źródło: tauron1liga.pl