Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Giovanni Guidetti podał skład na turniej olimpijski. Gwiazdy zasilą szeregi serbskiej kadry

Giovanni Guidetti podał skład na turniej olimpijski. Gwiazdy zasilą szeregi serbskiej kadry

fot. Michał Szymański

Trener Giovanni Guidetti odsłonił karty. W Paryżu zagrają obie liderki zespołu – Maja Ognjenović i Tijana Bosković, które już niejedno trofeum razem podniosły. Włoski szkoleniowiec postawił także na aż pięć przyjmujących.

wielkie nazwiska

Serbskich kibiców zapewne nic tak nie cieszy, jak obecność znakomitej przekątnej, którą stanowią Maja Ognjenović i Tijana Bosković. Pod nieobecność liderek serbskiej drużynie nie najlepiej poszło w siatkarskiej Lidze Narodów, w której okupowała doły tabeli. Dla 39-letniej rozgrywającej będą to piąte igrzyska z rzędu. Siatkarka, w swoim CV obok wielu sukcesów reprezentacyjnych i klubowych, ma także dwa olimpijskie krążki (brąz z 2016, srebro z 2021 roku). Takim samym stanem medali olimpijskich może pochwalić się Tijana Bosković, znakomita atakująca i filar kadry. W Tokio Serbka została także wybrana najlepszą atakującą turnieju.

Maje Ognjenović w cięższych chwilach będzie wspierać druga rozgrywająca, Bojana Drca, która wygrała rywalizację na tej pozycji ze Sladaną Mirković. Można zatem powiedzieć, że w kwestii rozegrania Giovanni Guidetti postawił na doświadczenie. Tijana Bosković w 'dwunastce’ nie ma nominalnej pozycji. Ze względu na wzięcie pięciu przyjmujących, Ana Bjelica stała się zawodniczką rezerwową.

Na środku bez większych zaskoczeń

Po poprzednich igrzyskach karierę zakończyła znakomita Milena Rasić, która niegdyś tworzyła wyjściową dwójkę z Miną Popović. Nieobecność drugiej zawodniczki częściowo może dziwić, niemniej na środku trener Guidetti miał w czym wybierać. Do Paryża pojadą trzy środkowe: Jovana Stevanović, Maja Aleksić oraz Hena Kurtagić. Nie od dziś wiadomo, że Serbki wiele środkiem nie grają, lecz włoski szkoleniowiec z pewnością będzie liczył na świetną dyspozycję Stevanović.

słabość Serbek na przyjęciu?

Na igrzyska trener zdecydował się powołać aż pięć przyjmujących, co niekoniecznie wynika z problemów na lewym skrzydłem. Tajemnicą natomiast nie jest, że zdolne Lazović czy Milenković w pewnym momencie nie poszły do przodu. Receptą na problemy, od dwóch sezonów reprezentacyjnych, miała być Sara Lozo, której szczyt formy przypadł na kadencje Daniele Santarelliego. Choć niewątpliwie Serbia całe nadzieje pokłada w Tijanie Bosković, to punkty z lewej strony będą równie cenne. W kadrze na Paryż znalazły się zatem: Bianka Busa, Sara Lozo, Katarina Lazović, Bojana Milenković oraz Aleksandra Uzelac.

Drugą linie będzie wspierać libero Aleksandra Jegdić, która tym samym zamyka skład.

 

Skład Serbek na igrzyska w Paryżu

Rozgrywające: Maja Ognjenović, Bojana Drca

Atakująca: Tijana Bosković

Środkowe: Jovana Stevanović, Maja Aleksić, Hena Kurtagić

Przyjmujące: Bianka Busa, Sara Lozo, Katarina Lazović, Bojana Milenković, Aleksandra Uzelac

Libero: Aleksandra Jegdić

Rezerwowa: Ana Bjelica (atakująca)

 

Zobacz również:

Serbowie w czterech środkowych na igrzyska olimpijskie! Trener Kolaković ujawnił skład

 

źródło: ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved